Як змінює наше життя науково-технічний прогресс

Дивлячись на небо, люди мріяли літати, як птахи, швидко пересуватися, мати всього у достатку. Так виникли казки про килим-самоліт, чоботи-скороходи, скатертину-самобранку, чудо-піч, яка сама пече. А наполеглива людська думка поступово перетворювала мрії у дійсність. Вчені, наприклад, дослідили, що більше двохсот фантастичних проектів, описаних в книгах Жуля Берна, через деякий час були здійснені.

Науково-технічний прогрес розвивається так бурхливо, що мрії навіть не встигають за ним. Звичними стали польоти у космос, супутниковий зв’язок,

комп’ютери, промислові роботи, відеотехніка. За допомогою них людство здобуло практично необмежені можливості. А що втратило? Втрат теж, на мій погляд, багато. Читання художніх книг замінив бездумний перегляд телевізійних передач, листування і спілкування – короткі телефонні розмови, класичну музику – набір електронно-металевих звуків. Більшість людей потерпають від гіподинамії, бо користуються послугами машин, ліфтів та від різних новітніх хвороб, пов’язаних із техногенними аваріями. Безперечно, ми вже не можемо тепер обійтися без досягнень науково-технічного прогресу. Але слід дбати про те, щоб його вплив був менш шкідливим для оточуючого середовища й для людини. Навіть дуже гарне штучне ніколи не замінить природного, як киснева маска чи кондиціонер – свіжого лісового чи степового вітру, а комп’ютерні ігри – гри з друзями в м’яча на зеленому моріжку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як змінює наше життя науково-технічний прогресс