Зображення людської мужності в оповіданні В. П. Астафєва “Васюткіно озеро”

Кожну хвилину свого життя, працюючи, спілкуючись і навіть просто бездельнічая, людина висвітлює ті чи інші риси свого характеру. Але найкраще людська сутність розкривається в екстремальних ситуаціях. У такій ситуації і виявився Васютка, головний герой оповідання В. П. Астаф’єва “Васюткіно озеро”. Цей хлопчик мій ровесник, але я зовсім не впевнений, що зумів би проявити таку ж рішучість, спритність і мужність, якби заблукав у лісі. Хто з нас не любить читати прекрасні вірші про красу рідного краю, купатися в морі, лазити по горах, блукати

лісом у пошуках ягід і грибів! Спілкуючись з природою, боязкі стають сміливіше, жорстокі – добріші, похмурі – усміхнені. Не дарма кажуть, що людина – дитя природи. Однак будь-яка мати буває зі своїми дітьми не тільки лагідною і ніжною, але і суворою і суворою. Саме такою побачив тайгу маленький герой оповідання В. П. Астаф’єва “Васюткіно озеро”.

Васютка вирушив у ліс за горіхами для рибалок, погнався за глухарем і заблукав. Звичайно, він дуже злякався, адже одна справа бродити по знайомих стежках, а інше – загубитися в безкрайньому зеленому океані! Але природа не любить слабких і боягузливих, і Васютке

це було чудово відомо.

Звичайно, Васютка не раз бував у цьому лісі, чув він і розповіді рибалок, як слід діяти в подібних ситуаціях. Але разом з тим він чудово розумів, як легко назавжди згинути в безкрайніх просторах суворої тайги. Ось чому хлопчикові потрібні вся його воля, самовладання і мужність, щоб не піддатися паніці. Як досвідчений дорослий, Васютка обдумував кожен свій крок, зважував кожну дію, добуваючи їжу, вибираючи напрямок, влаштовуючись на нічліг.

Завдяки своєму мужності, Васютка вийшов з лісу переможцем. І перемога його навіть не в тому, що він повідав рибалкам про чудесне, повному риби, озері, а в тому, що він зумів подолати розгубленість і страх у самому собі, що й допомогло йому повернутися додому. Довелося хлопчикові застосовувати на практиці все, що він коли-небудь чув про подібні ситуації. Всі нагоді – і повчальні розповіді рибалок, і власні здогадки. Але найбільше допомогли Васютке витримка і самовладання, не давали йому опускати руки, втрачати надію. Хлопчик з честю витримав випробування. Провівши кілька діб у лісі, він вийшов до річки, де його підібрали, допомогли повернутися додому знайомі рибалки. Я впевнений, що ці довгі дні наодинці з природою Васютка запам’ятає назавжди.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зображення людської мужності в оповіданні В. П. Астафєва “Васюткіно озеро”