Зображення безкорисливого почуття кохання в повісті «Гранатовий браслет»

«Гранатовий браслет» Олександра Купріна – повість про безкорисливе кохання. Головний герой твору – молодий дрібний чиновник, самотній і боязкий мрійник Г.С.Желтков.

Вперше побачивши княгиню Шеїну в цирку, він сказав собі: «Я її кохаю…» і тривало його кохання вісім років, доки гранатовий браслет не поклав йому несподіваний кінець.

Відбулося це в кінці літа, коли пан Желтков подарував Вірі Миколаївні на іменини золотий браслет з гранатовими каменями.

Разом із подарунком він надіслав листа. Віра Миколаївна прочитала його,

але подарунок свого таємного обожнювача залишати не збиралась. Вона згадала про цього невідомого, який почав переслідувати н своїм коханням ще за два роки до заміжжя. Вона жодною разу не бачила його і не знала його прізвища. Він тільки писав їй, а в листах підписувався Г. С. Ж. Листи мали палкий характер, тому княгиня Віра письмово прохала не писати їй більше. З того часу Желтков став писати рідше. Про посилку жінка вирішила розповісти чоловікові і братові.

Вони вирішили знайти цього Г. С. Ж., повернути йому браслет і вжити заходів, щоб він ніколи більше не хвилював Віру Миколаївну. При зустрічі з паном Желтковим князь Василь Львович

не осуджував його. Потім він казав дружині: «Я скажу, що він любив тебе, а зовсім не був божевільним. Я не зводив з нього очей і бачив кожний його порух, кожне змінювання його обличчя, і для нього не існувало життя без тебе.

Мені здавалося, що я присутній при величезному стражданні, від якого люди помирають…»

Справді, пан Желтков помер, написавши перед смертю останнього листа княгині: «Я безмежно вдячний Вам за те, що Ви існуєте. Я перевіряв себе – це не хвороба, не маніакальна ідея – це кохання, яким Богові було завгодно за щось мене винагородити».

Купрін показав гіркий біль нерозділеного кохання. І провина тут, звичайно, лягає на ті обставини, які створюють соціальну нерівність людей. Письменник оспівував піднесене кохання, протиставляючи його ненависті, порожнечі, недовірі, антипатії, байдужості.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Кайдашизм.
Зображення безкорисливого почуття кохання в повісті «Гранатовий браслет»