Зображення безкорисливого почуття кохання в повісті «Гранатовий браслет»

«Гранатовий браслет» Олександра Купріна – повість про безкорисливе кохання. Головний герой твору – молодий дрібний чиновник, самотній і боязкий мрійник Г.С.Желтков.

Вперше побачивши княгиню Шеїну в цирку, він сказав собі: «Я її кохаю…» і тривало його кохання вісім років, доки гранатовий браслет не поклав йому несподіваний кінець.

Відбулося це в кінці літа, коли пан Желтков подарував Вірі Миколаївні на іменини золотий браслет з гранатовими каменями.

Разом із подарунком він надіслав листа. Віра Миколаївна прочитала його,

але подарунок свого таємного обожнювача залишати не збиралась. Вона згадала про цього невідомого, який почав переслідувати н своїм коханням ще за два роки до заміжжя. Вона жодною разу не бачила його і не знала його прізвища. Він тільки писав їй, а в листах підписувався Г. С. Ж. Листи мали палкий характер, тому княгиня Віра письмово прохала не писати їй більше. З того часу Желтков став писати рідше. Про посилку жінка вирішила розповісти чоловікові і братові.

Вони вирішили знайти цього Г. С. Ж., повернути йому браслет і вжити заходів, щоб він ніколи більше не хвилював Віру Миколаївну. При зустрічі з паном Желтковим князь

Василь Львович не осуджував його. Потім він казав дружині: «Я скажу, що він любив тебе, а зовсім не був божевільним. Я не зводив з нього очей і бачив кожний його порух, кожне змінювання його обличчя, і для нього не існувало життя без тебе.

Мені здавалося, що я присутній при величезному стражданні, від якого люди помирають…»

Справді, пан Желтков помер, написавши перед смертю останнього листа княгині: «Я безмежно вдячний Вам за те, що Ви існуєте. Я перевіряв себе – це не хвороба, не маніакальна ідея – це кохання, яким Богові було завгодно за щось мене винагородити».

Купрін показав гіркий біль нерозділеного кохання. І провина тут, звичайно, лягає на ті обставини, які створюють соціальну нерівність людей. Письменник оспівував піднесене кохання, протиставляючи його ненависті, порожнечі, недовірі, антипатії, байдужості.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зображення безкорисливого почуття кохання в повісті «Гранатовий браслет»