Збереження моральних цінностей (твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему)

Збереження моральних цінностей сьогодні є надзвичайно актуальним. Чому? Та тому що нехтування ними відбувається на кожному кроці. У школі, в цьому осередку добра й тепла, теж відчувається це нехтування. Навіть вираз такий можна почути від старших учнів: “Бути порядним сьогодні не модно”. Дожилися! Одним словом, “доборолась Україна до самого краю”. Дивна річ: за часів тоталітаризму простий народ продовжував цінувати слово честі, порядність, принциповість, вірність ідеалам. Народ цінував те, що ніякими вказівками й циркулярами не змусиш

цінувати. Серед порядних і щирих людей не було подвійних стандартів. А що нині відбувається? Багато і політиків, і людей від влади своєю публічною поведінкою, безвідповідальністю перед наступним поколінням демонструють те ж саме нехтування моральними цінностями: сьогодні говорять одне, а завтра скажуть зовсім протилежне. Таким чином породжуються псевдоцінності: працюючи ліктями, грубо обійшов когось – проявив гнучкість, збрехав заради своїх інтересів – проявив емоційність. Руками хочеться сплеснути: де ви? Де ви, наші правозахисники? Чому їх стало так мало, коли Україна стала незалежною? Уже нікого не обурює брехня
чи непорядність на найвищих рівнях влади, нині, як писав Тарас Шевченко: “Від молдаванина до фінна на всіх язиках все мовчить”. Найгірше те, що суспільству байдуже до цього мовчання, воно перестало обурюватися. А наші деякі людці лише за гроші багатеньких партій можуть виходити на так звані мітинги.

Мене непокоїть майбутнє України. Може, тому, що мої батьки порядні люди й мене так виховують. Та все ж таки бувають моменти в моєму житті, коли я почуваюся білою вороною серед однолітків. Це мене засмучує, але й породжує впертість. Відомий мислитель, видатний діяч світової культури Микола Реріх колись сказав, що достатньо мати три відсотки порядних людей, щоб людство й цивілізація загалом не загинули.

Вірю, що настане час, і вся ця балакуча піна буде зметена, як сміття, хай це станеться скоріше, аби не встигло вирости нове покоління горе-політиків, для яких моральні цінності стануть якимось архаїзмом чи просто абстрактним поняттям. Упевненості мені додає те, що спілкуючись в Інтернеті з друзями, я зустрічаю там однодумців. І, мабуть, мені тільки здається, що мало таких, їх насправді багато, просто ми ще не об’єднали наші зусилля.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір що означає бути добрим.
Збереження моральних цінностей (твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему)