Яким я бачу сучасний стан кіномистецтва в Україні

Твір На морально-етичнУ темУ. З кожним роком кінематограф входить у наше життя, стає дедалі важливішим та поширенішим видом мистецтва. Щодо сучасних фільмів, то, на жаль, далеко не кожен з них можна вважати саме витвором мистецтва. Як і в літературі, часто ми стикаємось з типовими, так званими “загального використання” творами. Але є серед сучасних кінострічок і насправді сильні, філософські, проблемні, які приносять справжнє естетичне задоволення глядачеві. Цікаво спостерігати, як швидко змінюється наше суспільство з плином часу. Літні

люди розповідають, що у післявоєнні роки телевізори були великою рідкістю, адже вони тільки-но почали з’являтися. Тоді на перегляд передачі чи кінофільму збиралися усі сусіди. Розповідають також, що у фільмах про війну, коли на екрані широким планом проходив військовий зі зброєю, діти з галасом розбігалися, бо їм здавалося, що по них стрілятимуть просто з телеекрана.

Людство намагається відтворити у мистецтві, це стосується і кінематографа, ті сторони життя, які є найбільш хвилюючими, проблемними та актуальними. Так було за всіх часів існування кіно. Фільми, які знімають зараз, є дуже різноманітними за тематикою

та жанрами. Як кажуть, на будь-який смак. Проте більшість фільмів, які ми спостерігаємо по телебаченню чи у кінотеатрах, є іноземними. На мою думку, справа не в тому, що ці стрічки було знято за кордоном, а в тому, що вони деякою мірою чужі нашому глядачеві, чужі за духом, за окресленими проблемами чи життєвими реаліями. Зараз стає модним говорити про ментальність народу, іноді навіть спекулюючи цим поняттям на користь власної точки зору. Але ж ця ментальність існує. На українських кіностудіях протягом XX століття працювали справжні генії кінематографії, як-то: О. Довженко, Ю. Яновський та інші. Як на мене, Україна завше була багата на талановитих, харизматичних особистостей, справжніх майстрів своєї справи. І тому я по-справжньому вболіваю за те, щоб кіномистецтво у моїй країні почало розвиватися якомога швидше, адже ми маємо найголовніше: талановитих людей, свіжі та оригінальні ідеї, ми маємо свою неповторну духовність. До речі, мало кому відомо, що майже кожен голлі-вудський фільм не обійшовся без українського обладнання: саме в Україні винайшли особливий вид кінокамери, яка рухається за допомогою дистанційного пульта, створюючи по-справжньому реалістичне зображення.

Насправді, поряд із типовими стрічками, що “штампуються” зараз у великій кількості, створюються і якісно інші кінофільми. Наприклад, фільми за класичною літературою. Спілкуючись зі своїми друзями, я зрозумів, що більшість із них не має однозначної думки щодо того, чи правильно створювати серіали за класикою. А на мою думку, якщо це кіно якісне, такі серіали навіть потрібні. Нещодавно на екранах з’явився фільм за романом М. Ьулгакова “Майстер і Маргарига” режисера Бортко. Мене приємно вразило те, наскільки близьким є сценарій до оригінального тексту. Адже часто, художньо переосмислюючи літературний текст, режисери буквально нічого не залишають від роману, за яким ніби-то створювалась стрічка. Так само якісним і яскравим видався мені серіал, знятий тим самим режисером за романом “Ідіот” Ф. Достоєвського. Велике задоволення мені та багатьом моїм друзям завжди дають перегляди знятих раніше стрічок за літературними творами: “Війна і мир”, “Тихий Дон”. Справжнім шедевром кіномистецтва я вважаю фільм С. Параджанова Тіні забутих предків” за твором М. Коцюбинського.

Особисто для себе я дійшов висновку, що кінематограф в Україні почав розвиватися останніми роками досить стрімко. Будується нова студія у Києві, створюються, наприклад, короткометражні стрічки та мультфільми, які навіть посідають призові місця на міжнародних конкурсах. Так званий “технічний оскар” 2009 року отримали київські вчені за особливий тип кінокамери, про яку я вже згадував раніше. Створення нових якісних українських кінострічок я вважаю дуже важливим для розвитку нашої культури, для естетичного виховання молоді та суспільства в цілому. Я сподіваюся, що вже протягом найближчих років ми побачимо цікаві та художньо довершені стрічки вітчизняного виробництва.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Яким я бачу сучасний стан кіномистецтва в Україні