Як я розумію вираження “Образ тургеневской дівчини”?
Головна героїня добутку, що торкнулася серця багатьох людей – Ася. Мені по душі ця мила дівчина. У неї була кругляста особа, з невеликим тонким носом, майже дитячими щічками й чорними, темними очами. Вона була граціозно складена, але начебто не цілком ще розвинена. Дуже відкритою, палкою, вражаючою своєю неповторністю й непосидючістю, що міняється постійно. Спочатку вона лазает по стіні, голосно співає, відразу після цього поводиться, як вихована панянка, шиє й знову виявляє своє хлоп’яцтво.
Життя її дуже трагична: вона дочка кріпосної
У добутку “Ася”, мене залучила ідея, неповторні образи й характери героїв, цікаві події. Мені дуже запам’ятався епізод, що явно показує мінливість у поводженні Асі. “Вона зламала довгу гілку, поклала неї до себе на плече, як рушниця, пов’язавши собі голову шарфом. Пам’ятається, нам зустрілася численна сім’я англійців; вони з холодним здивуванням проводили Асю своїми скляними очами, а вона, як би їм на зло, голосно запекла. Відвертаючи додому, вона пішла до себе в кімнату й з’явилася тільки до самого обіду, одягнена в краще своє плаття, ретельно причесана, перетягнена й у рукавичках”. Мені дуже подобається її мінливість. Ася ніколи не сиділа на місці. Може, саме це допомогло їй пережити важкі періоди в житті, не зневіритися в собі, любов, і повага клюдям.
Для багатьох дівчин вона може стати гарним прикладом. Тургенєв написав чудовий добуток, що завжди буде радувати людей. Образ героїв змусив мене задуматися у своїх принципах, способі життя, поводженні. На багато питань можна знайти відповіді не тільки в житті, але й у книгах. І якщо буде більше таких добутків, то жити буде легше й цікавіше!
Ася – один із самих поетичних жіночих образів Тургенєва. Героїня повести – відкрита, самолюбна, палка дівчина, з першого погляду вражаючою своєю незвичайною зовнішністю, безпосередністю й шляхетністю. Трагізм життя Асі в її походженні: вона дочка кріпосної селянки й поміщика. Цим пояснюється її поводження: вона соромлива, не вміє поводитися в суспільстві. Після смерті батька дівчина виявляється наданої самої собі, вона рано починає замислюватися над протиріччями життя, над усім, що неї оточує. Ася близька до інших жіночих образів у творах Тургенєва. З ними неї ріднить моральна чистота, щирість, здатність до сильних страстей, мрія оподвиге.
Ася дана в повісті через сприйняття пана Н. Н., від імені якого ведеться оповідання. Н. Н. зустрічається з нею під час подорожі по Німеччині, де Ася живе зі своїм братом. Її своєрідна чарівність будить у ньому любов. Сама Ася вперше у своєму житті зіштовхується з таким почуттям. Н. Н. представляється їй незвичайною людиною, теперішнім героєм. Любов окриляє героїню, надає їй нові сили, вселяє віру в життя, але її обранець виявляється людиною безвладним і нерішучим, вона не може гідно відповісти на її палкі почуття. Рішучість Асі лякає його, і Н. Н. залишає неї. Перша любов героїні виявляється нещасною.
Ася – один із самих поетичних жіночих образів Тургенєва. Героїня повести – відкрита, самолюбна, палка дівчина, з першого погляду вражаючою своєю незвичайною зовнішністю, безпосередністю й шляхетністю. Вона дочка кріпосної селянки й поміщика. Цим пояснюється її поводження: вона соромлива, не вміє поводитися в суспільстві. Після смерті матері дівчина виявляється наданої самої собі, вона рано починає замислюватися над протиріччями життя, над усім, що неї оточує. Так само Ася близька до інших жіночих образів у творах Тургенєва. З ними неї ріднить моральна чистота, щирість, здатність до сильних страстей, мрія оподвиге.
В образі Асі ідея довга, одержує своєрідний поворот. Запити її до життя одночасно й дуже великі, і дуже прості. Вона здається дивної й неприродної саме тому, що звичайне життя людей її кола їй не по душі. Вона мріє про життя діяльної, піднесеної й шляхетної. Її увагу залучають люди прості, вона, як видно, і співчуває й у той же час заздрить ім. Так, спостерігаючи за юрбою прочан, вона зауважує: “От би піти з ними”. Вона розуміє життя простих людей як подвиг: “Піти куди-небудь на молитву, на важкий подвиг”. Їй не хочеться, щоб її життя пройшло безвісти. Але вона почуває, як важко досягти цього.
Асі ніхто не вселяв ніяких правил. придушува Не ззовні, вона була цільною натурою. Але саме завдяки цьому Асю вважали дивної й незрозумілої люди її кола. В Асі, вихованої без усяких правил і проведшей раннє дитинство в селянській сім’ї, сполучалося бажання бути щасливої з бажанням виконувати високий борг людини. Вона мріє й про подвиг, і про з’єднання своєї долі з людиною, який би допоміг їй зробити його.
Ася дана в повісті через сприйняття пана Н. Н., від імені якого ведеться оповідання. Н. Н. зустрічається з нею під час подорожі по Німеччині, де Ася живе зі своїм братом. Її своєрідна чарівність будить у ньому любов. Сама Ася вперше у своєму житті зіштовхується з таким почуттям. Н. Н. представляється їй незвичайною людиною, теперішнім героєм. Любов окриляє героїню, надає їй нові сили, вселяє віру в життя. Асі здалося, що вона зустріла “незвичайної людини”, “героя”, і вона була готова підкорити його долі свою власну. Але вона помилилася. Той, кого вона прийняла за героя, на ділі не був ім. И це означало, що пошуки й очікування її були даремні, що з’єднання подвигу й особистого щастя нездійсненно, що подвиг для неї мислимо лише як проходження якимось прийнятим для себе правилам, як самозречення.
Її обранець виявляється людиною безвладним і нерішучим, вона не може гідно відповісти на її палкі почуття. Рішучість Асі лякає його, і Н. Н. залишає неї. Перша любов героїні виявляється нещасною.
Ніжний образ Асі назавжди залишився в пам’яті Н., так само як образ “тургеневской” дівчини, намальований письменником, назавжди залишається в пам’яті читача. Він вражає своєю красою, щирістю, чистотою. Він надихає й зводить із розуму, цей милий образ Асі.
Кожний письменник створює у своїх добутках неповторні, особливі образи. Деякі з них забуваються, а інші залишаються в пам’яті читачів надовго. І. С. Тургенєв втілив у декількох своїх добутках образ, що назавжди ввійшов у світову літературу як “тургеневская” дівчина в повісті “Ася”.