“Я без тебе нічого не зможу, наче птиця без крил”. Образ України в творчості Василя Симоненка

І. “Я – українець. Оце і вся моя біографія”. (Несправедливо коротке життя су­дилося В. Симоненку. Проте він чітко окреслив справжні життєві цінності й утвердив їх у своїй творчості. А найдорожчою цінністю для людини є Батьків­щина.)

ІІ. Оспівування любові до України у поезіях Василя Симоненка.

1. Синівська розмова з Батьківщиною у поезії “Україно, п’ю твої зіниці…” (Поезія написана у формі монологу ліричного героя, зверненого до матері – України. Ліричний герой ніби хоче зупинитися на мить, щоб перевести дух, подивитися

у материнські очі, схилити перед нею голову, вшанувати:

Україно! Ти для мене – диво!

І нехай пливе за роком рік.

Буду, мамо горда і вродлива,

З тебе дивуватися повік.)

2. Вияв високої любові до України у поезії “Лебеді материнства”. (Гімн не­зрадливії’! материнській любові й синівськііі вірності Вітчизні звучить у по­езії “Лебеді материнства”:

Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Бо двох Батьківщин, як і двох матерів, не буває. Ця сповнена материнської ніжності поезія стверджує одвічну істину: без Батьківщини немає людини. Маги і Вітчизна

завжди з людиною. Що б не спіткало у житті, якщо навіть доведеться упасти на чужому полі, то “прийдуть з України верби і тополі…” до свого нещасного сина.)

3. Найважливіше для поета – доля України (за поезією “Україні”). (Ліричний герой Симоненкової поезії щасливим почуватиметься лише годі, коли про­цвітатиме його країна, коли буде в ній мир і спокій, коли в ній щасливо житимуть люди:

Коли крізь розпач випнуться надії І загудуть на вітрі степовім, Я тоді твоїм ім’ям радію І сумую іменем твоїм.)

Сила поезій В. Симоненка. (Сила – в безмежній щирості та правдивості. Його поезія примушує кожного замислитися над тим, як він живе. Автор прагнув на­близити людей до ідеалів добра, справедливості, розбудити національну свідо­мість, патріотичні почуття. Саме для неї – рідної України – пост жив і творив:

Ради тебе перли в душі сію, Ради тебе мислю і творю…)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

“Я без тебе нічого не зможу, наче птиця без крил”. Образ України в творчості Василя Симоненка