Роль духовних цінностей у житті людини

Люди завжди бажають своїм рідним, близьким, друзям щастя. І у святкові дні, і у будні звучить щире зичення: “Хай тобі щастить!” – і враз теплішає на душі, бо бути щасливим – заповітна мрія кожного. Та, говорять, щастя дуже вибагливо вибирає людину, перш за все, зважаючи на її духовні якості.
Можна бути матеріально багатою людиною, а почуватися нещасним, тому що у душі твоїй, сповненій прагнення до заможності, вже не лишається місця для добра. А можна, навпаки, не мати багато грошей, а все ж таки бути щасливим, бо душа твоя бажає допомогти,

захистити і близьку, і чужу людину, захопитися красою природи і самому творити красу, гаряче відгукнутися на чужий біль і поділити радість перемоги. Одним словом, мати щиру й красиву душу, щоб бути корисним, а не пройти по життю сірою тінню. Але, я гадаю, перш за все, для цього треба бути дуже вимогливим до себе і до своїх власних вчинків.
…Здавна наші пращури склали символічну систему духовних цінностей, яка передається від покоління до покоління. З часом вона дещо змінюється, доповнюється, але головними завжди залишаються людська доброта, порядність, почуття гідності, любов до рідної землі та її народу, працелюбність,
лагідне піклування про малих та старих, протистояння злу… Можна ще дуже довго перелічувати ті якості, які роблять людину Людиною. Та я впевнений, що праматір’ю, їх основою, є доброта. її нам дарують з перших хвилин життя батьки, потім – вихователі, вчителі, сторонні люди. Ця доброта немовби стає в душі тим грунтом, на якому зростають-квітнуть усі інші духовні цінності.
І от, коли доброта стає твоїм натхненням і зіркою – дороговказом, ти можеш і собі, й іншим щиро зізнатися: “Я – щаслива людина!”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Роль духовних цінностей у житті людини