Твір на тему: “Характеристика Тараса Бульби за повістю Миколи Гоголя”

Тарас Бульба є головним героєм однойменної повісті Миколи Гоголя. При аналізі вчинків і дій Тараса перше, що спадає на думку, це те, що він являє собою еталон козацтва, кращий зразок козака по своїм моральним принципам. Автор повісті не тільки показує це за допомогою якихось натяків, але прямо пише, що впевненість у власній правоті у захисті православ’я поєднувалася в Тарасі з грубістю і крайньою жорсткістю. Втім, у всіх випадках така його поведінка було виправданою. Крім того, варто визнати, що йому також не було рівних і при веденні бою. Серед

козаків завжди було багато молоді, але навіть набагато старший Тарас Бульба завжди бився набагато краще їх, демонструючи крім своєї збереженої сили також і войовничу доблесть, і найвищий козацький дух.

Одним з найбільш яскравих епізодів повісті, який також дає чітке розуміння характеру і діяльності Тараса Бульби, є його вчинок по відношенню до власного сина Андрія. Тарас Бульба зміг переступити через свій батьківський інстинкт і вбив власного сина. Зробив він це тому, що Андрій став зрадником, тому сприйняття і ставлення Тараса Бульби до нього повністю змінилося. Вбиваючи Андрія, головний герой бачив у ньому

лише ворога і нікого іншого. У той же час головний герой повісті прийняв рішення влаштувати пишні поминки по своєму другому сину Остапу після його загибелі. Це лише підтверджує той факт, що не можна називати Тарасу Бульбу просто бездушним і жорстоким, його ставлення до оточуючих залежало від їх вірності справі та моральних принципів.

Можна довго говорити про відданість головного героя своєму війську і його справі. Він був безжалісним до ворогів, але в той же час з розумом вирішував різні організаційні питання. У боях проти поляків Тарас завжди був найкращим серед своїх на полі бою. Тому немає нічого дивного в тому, що саме їм зацікавилися вищі посадові особи польської держави. Вони прийняли рішення вбити Тараса, але зробити це було не так просто. Схопити його вдалося тільки лише через те, що в один з відповідальних бойових моментів головний герой повісті все ж втратив концентрацію і нахилився, щоб підняти улюблену люльку. У цей момент воїни полку Гетьмана Потоцького змогли схопити Тараса, а ще пізніше було прийнято рішення стратити його. Для цього його підпалили, попередньо намертво прив’язавши до дерева. Але навіть у цей момент Тарас Бульба не переживав в пам’яті всі моменти свого життя, а прагнув допомогти своєму війську і робив усе, щоб його воїни врятувалися. Все це показує головного героя повісті, як справжнього героя, бойові та людські якості якого в ті часи були просто безцінними.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Характеристика Тараса Бульби за повістю Миколи Гоголя”