Твір на тему: “Тарас Бульба із синами”

У відомій повісті українського автора Миколи Гоголя “Тарас Бульба” головними дійовими особами є сам Тарас Бульба, а також два його сини – Андрій і Остап. Поряд з демонстрацією сили і характерів козаків Запорізької Січі автор повісті хотів показати читачам особливості особистих стосунків між козаками, їх життєві пріоритети, основні цінності і цілі діяльності. Зробити це автору вдалося завдяки розкриттю образів Тараса Бульби, Андрія та Остапа.

Будучи батьком для обох хлопців, Тарас Бульба спочатку ставився до них однаково добре,

як і будь-який батько. Виховувалися вони теж схожим чином, в дитинстві бачили те ж саме, і поведінка їх по ідеї не повинна була сильно відрізнятися. Проте, дві цих молодих людини насправді мали як схожі якості, так і відмінні. Поряд з характерною для обох них молодістю, фізичною силою і відвагою, за які вони отримали визнання в боях, хлопцям були притаманні і деякі відмінності. Перш за все, варто розповісти про істотні відмінності в характерах Андрія та Остапа. З самого початку повісті стає зрозуміло, що Андрій володіє характером дещо більш ніжним і в той же час менш сильним. Йому практично нічого не вартує благати про
милість, що свідчить про відсутність справжньої гордості. Нерідко його активність і бажання діяти приводили його самого і близьких його до біди. Проявляється й інша вкрай негативна риса характеру Андрія – для нього приватне важливіше спільного. Поставивши на ваги любов до батьківщини і особисті справи, особисті справи Андрія переважили. Він закохується в дочку ворога Війська Запорізького і зраджує своїм родичам і своїй батьківщині, за що в підсумку отримує ганьбу і презирство свого батька Тараса Бульби. На відміну від Андрія Остап ні за що не ставить свої особисті справи в пріоритет перед справою батьківщини. Він володіє твердим характером, величезною силою волі і тому бореться до останнього. Навіть потрапивши в полон, Остап не втрачає людської гідності, залишається одним з кращих синів своєї батьківщини і заслуговує теплу любов свого батька.

Якщо розглядати співвідношення самого Тараса Бульби з його синами, можна відзначити, що Остап набагато сильніше схожий на нього, ніж Андрій. Саме Остапа можна розглядати як гідного сина такого геройського персонажа, як Тарас Бульба. Він на відміну від Андрія загинув в бою і викликає лише позитивні емоції, справляючи хороше враження. Думається, що автор повісті не тільки прямо продемонстрував різницю між Остапом та Андрієм допомогою опису того, що вони скоїли, але ще й провів між ними лінію, показавши, наскільки різне ставлення вони заслужили від Тараса Бульби.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Тарас Бульба із синами”