Твір на тему: “Тарас Бульба – народний герой”

Тарас Бульба – це головний герой однойменної повісті “Тарас Бульби”, яка була написана Миколою Гоголем. У цій повісті головний герой представляється як повністю позитивний персонаж з точки зору народу, який веде свою національно-визвольну боротьбу. Тарас Бульба був розумним, сміливим, вмілим в бою і справжнім лідером, який міг організувати козацьке військо, яке складалося з різних суперечливих людей.

Тарас Бульба був справжнім героєм свого народу не тільки тому, що він очолював національне військо, яке вело боротьбу за звільнення

всього народу. Йому також вдалося виховати двох синів, які теж стали членами військами. На жаль, сини Тараса Андрій і Остап були людьми дуже різними. Спочатку Андрій здавався більш кмітливим і вмілим, ніж Остап, але пізніше він проявив себе з вкрай негативної сторони. Андрій став зрадником своєї країни, свого війська, всіх тих, хто його оточував. Він полюбив ворожу панночку і заявив, що рідне військо більше нічого не значить для нього. Через це Тарас Бульба і вбив свого сина.

Головне драматичне питання повісті: чи правильно вчинив Тарас Бульба, вбивши свого сина? Чи може людина вважатися справжнім народним героєм,

якщо вона робить такі страшні вчинки? Я думаю, що, на жаль, в деяких обставинах навіть народний герой може вбити свою дитину. Тарас Бульба розумів, що він несе велику відповідальність перед своїм народом. Автор про це не пише, але я думаю, що Тарас Бульба напевно відчував себе батьком не тільки для Андрія та Остапа, але і для всього свого народу. Саме тому він був настільки розумним лідером, підтримував себе в гарній формі, щоб завжди мати можливість вступити в бій з ворогом і настільки принциповим, що не пробачив кровного сина за його зраду. Таким чином, Тарас Бульба лише підтвердив те, що ставати зрадником права не має ніхто – ні його син, ні будь-який інший член його війська. Тільки народний герой, людина, для якої його народ вище всіх особистих інтересів і вподобань, може піти на такі вчинки.

Немає жодних сумнівів у тому, що Тарас Бульба – це справжнісінький народний герой у повісті Миколи Гоголя. Як мені здається, автор сміливо показує, що справжній народний герой зобов’язаний бути не тільки сильним, розумним і чесним, а й мати дуже важливу якість – здатність відмовитися від своїх інтересів на догоду своєму народу. Навряд чи серед людей був хтось ближче для Тараса Бульби, ніж його сини – Андрій і Остап. Але, тим не менш, Тарас зміг відмовитися від своєї батьківської любові, коли це було необхідно його народу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)

Твір на тему: “Тарас Бульба – народний герой”