Твір на тему: “Характеристика ліричного героя Гафіза”

Одним з найбільш яскравих і відомих представників персько-таджицької поезії є Гафіз. Поет Гафіз у своїй творчості найчастіше використовував жанр газелі. Темами його творчості були лицемірство і віра, хоча в ті часи на територіях Персії і Таджикистану мусульманські вірування ще не були настільки сильно поширені, як це є сьогодні.

Розкриваючи основну тематику творчості Гафіза, а також її мотиви і типовий образ ліричного героя, варто відзначити, що його поезія і її головні герої часто вдавалися до використання ідея складності всього навколишнього

світу і швидкоплинності життя людини. З одного боку, автор показує, що в житті представлено досить багато різноманітних задоволень, які можуть бути використані людьми. З іншого ж боку, людина до кінця ніколи не розуміла і не розуміє сенсу свого знаходження на Землі і призначення свого буття. Тому, використовуючи всі ті задоволення, представлені у нашому житті, людина лише може відволіктися від її тяжкості, але не подолати всю ту невизначеність, що пов’язана з її життям.

Найбільш відомі твори Гафіза зібрані в збірці під назвою “Диван”. Аналізуючи зміст всіх поем, які виписані в цій збірці, не можна

виділити якийсь єдиний образ ліричного героя Гафіза. Справа в тому, що в різних поемах головні герої іноді мають різні образи і погляди на життя. Іноді ліричний герой Гафіза представляється в образі стриманого аскета, який дивиться на світ крізь призму непереборної скромності й стриманості, в інших випадках в якості ліричного героя представлений мудрець, який все знає і розуміє всі природні і суспільні механізми. У деяких випадках ліричний герой постає в образі відчуженої людини, яка прагне лише до одного – віддалитися від оточуючих людей і залишитися наодинці зі своїми помислами і роздумами про тяготи буття. Але не варто думати, що у всіх випадках ліричний герой Гафіза є мислителем, адже іноді їм також є романтик, який прагне прожити своє життя у відповідності зі своїми романтичними поглядами на буття, час від часу він представляється і мрійником, теж мислителем по суті, але все ж дещо іншого плану. Втім, всі ці ліричні герої мали і щось спільне, зокрема, бажання отримувати задоволення тим чи іншим чином для віддалення від жорстокої дійсності і багато іншого. У певному сенсі все це можна застосувати і до сучасної людини з її проблемами.

Персько-таджицька поезія і її яскраві представники, в тому числі і Гафіз, зробила істотний внесок у всесвітню поезію, що розкривається, зокрема, і завдяки розкриттю ліричного образу Гафиза у всьому його різноманітті. Образ цей, безумовно, залишається актуальним і сьогодні. Він був одночасно однорідним і різним, але кожен раз справляв сильне і яскраве враження.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Характеристика ліричного героя Гафіза”