Твір на тему: “Відображення прагнення народу до національної самостійності і волі в поемі Івана Франка “Мойсей”

Основною темою творчості одного з найбільш відомих і прославлених українських літературних діячів Івана Франка є боротьба українського народу за незалежність і самостійність. З урахуванням українських особливостей, які Іван Франко ввібрав мало не з молоком матері, у своїй поемі “Мойсей” він зміг продемонструвати боротьбу ізраїльського народу за свою самостійність, а також ряд істотних проблем, пов’язаних з цим: високу важливість слова, громадянську усвідомленість, народний розвиток і важливість ролі вождя в народному русі.

Як

відомо зі змісту поеми, Мойсей водив свій ізраїльський народ по пустелі в пошуках Землі Обітованої протягом сорока років. Багато з людей вже практично повністю втратили віру в знаходження своєї землі. Серед них з’явилися навіть ті, хто проводив абсолютно руйнівну діяльність. Наприклад, Авірон і Датан відмовляли людей шукати землю і тим тільки ще сильніше погіршували стан. Зростали настрої негативного характеру і серед звичайних людей. Все це тільки посилювало ситуацію, зрештою, сумніватися в успіху пошуків почав і сам Мойсей. Ще однією проблемою, піднятою в поемі, було своєрідне оновлення руху за національне
возз’єднання. Оновлення сталося після смерті Мойсей і очолення руху Єгошуа. Завдяки цьому ситуація значно покращилася і в підсумку ізраїльський народ знайшов все те, що раніше так довго шукав.

Безумовно, вся ця історія написана не стільки про ізраїльтян, скільки про українців. Кожен уважний читач зверне на це увагу ще в пролозі поеми, адже там міститься інформація про те, що автор жалкує щодо долі тодішньої України, окремі частини якої тоді входили до складу Австро-Угорщини та царської Росії. Тому український народ був приречений точно на такий же пошук власний землі, тобто на боротьбу за возз’єднання власної нації в рамках однієї держави. Само собою зрозуміло, робити це ніколи не буває просто. Але у випадку з українцями проблема була не лише в тому, що інші держави не хотіли розлучатися зі своїми складовими частинами, а й у тому, що самі українці не завжди були наділені такою необхідною в цій нелегкій справі вірою в свій остаточний успіх. На думку Івана Франка, українському народу не вистачало відчуття власної гідності і безумовної рішучості для отримання того результату, якого всі представники народу і бажали.

Історичний розвиток таки призвів до результату, прагнення до якого описував у своїй поемі Іван Франко. У той же час варто із сумом констатувати, що і сьогодні ця поема своєї актуальності не втратила. Українцям так само бракує почуття національної гідності і рішучості в прояві своєї національності для остаточного і безповоротного становлення України у якості єдиної нації.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Відображення прагнення народу до національної самостійності і волі в поемі Івана Франка “Мойсей”