Твір на тему: “Як письменниця розкриває в образах матері й Лукаша духовне зубожіння? За твором Лесі Українки “Лісова пісня”

Життя будь-якої людини поділяється на матеріальне та духовне. Навряд чи хтось зможе посперечатися з тим, що без матеріального людина просто не зможе вижити. Всім нам необхідно щось їсти і пити, десь жити і в щось одягатися. Матеріальна сторона життя є її своєрідним фундаментом, такою собі основою, на якій розвивається і все інше в житті людини. Коли матеріальне повністю задоволене, для людини відкривається і інша життєва радість – духовна сторона існування. З часом, по ходу життя духовний фактор стає настільки важливим для людини, що вона

починає керуватися саме ним, а не матеріальними вигодами та інтересами. Духовна сторона життя стає основою діяльності людей і тим єдиним, що людина приймає до уваги під час прийняття рішень того чи іншого роду.

В прекрасному творі Лесі України під назвою “Лісова пісня” розповідається про дивовижний приклад того, як люди втратили духовне і знову стали в першу чергу цінувати матеріальне. Молодий житель села, про яке розповіла Леся Українка, хлопець по імені Лукаш полюбив чудове створення, Мавку. Вона була творінням природи, прекрасною, розумною і красивою. Але людина звикла використовувати природу собі на благо,

ставитися до природи з матеріальної, а не духовної точки зору. Саме з цієї причини Лукаш з часом змінив своє ставлення до Мавки, в цій справі йому також допомогла і рідна мати. Вона хотіла, щоб її невістка могла допомагати родині, працювати на землі, тобто давати якусь матеріальну, а не духовну користь. Мавка була позбавлена цієї можливості, але наділені нею були інші дівчата, які жили в тому населеному пункті. Саме з цієї причини Лукаш зрадив Мавку і став будувати відносини з іншою дівчиною. Його мати повністю підтримала сина в цій несправедливій по відношенню до Мавки справі. Все це чітко показує, що двоє цих людей практично повністю втратили духовну сторону нашого життя, вони свідомо відмовилися жити духовно, вибравши замість цього верховенство матеріального.

Леся Українка показала, що духовне падіння сталося через таку, здавалося б, дрібницю, як неможливість Мавки працювати на землі. Звичайно, в ті часи всім потрібні були хороші робочі руки, але це зовсім не означало, що можна було б відмовитися від пріоритету духовного над матеріальним. Духовне падіння розкривається в тому, як погано Лукаш і його мати повелися із Мавкою, як вони її обдурили очікування і зрадили настільки відкриту і пряму істоту.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Як письменниця розкриває в образах матері й Лукаша духовне зубожіння? За твором Лесі Українки “Лісова пісня”