Твір на тему: “Розкриття і розуміння образу Рафаловича у повісті “Перехресні стежки”

Іван Франко завжди вважав, що кожне суспільство має боротися і відстоювати свої права, в тому числі це повною мірою стосується і дотримання всіх трудових прав членів суспільства. В його творчості існує багато прикладів цього. Зокрема, у творі “Перехресні стежки”. Цікавіше всього розглядати образ того, хто виступив в авангарді всього народу і став лідером руху за дотримання прав робітників і селян. В даному творі такою людиною став, як не дивно, адвокат, людина на ім’я Євгеній Рафалович.

Щоб зрозуміти, в чому полягає образ Євген Рафаловича,

і розкрити цей образ в повній мірі, слід сказати, що цій людині вже точно не було байдуже. Він не просто цікавився життям селян і робітників, він відчував і ніби на власному прикладі розумів, як їм важко живеться і наскільки важко боротися з такою нещадною суспільною системою. Робітники і селяни влаштували аграрний бунт проти землевласників, а Рафалович був адвокатом по захисту їх інтересів. Коли він приїхав у село, то зрозумів, наскільки складно живеться тим людям, які у них погані умови життя і як важко їм доводиться працювати. Цілком зрозуміло і природно, що в ньому розгорілося бажання допомогти тим, кого
так гноблять. Пекуче бажання вирішити проблеми звичайних працьовитих людей долало Рафаловича, і це бажання цілком можна називати нормальним і природним. Щоб реалізувати його, він не обмежувався лише своєю адвокатською діяльністю, він також повідомляв про проблеми спільноти в газети і навіть влаштовував акції протесту. Як мені здається, під час всього цього їм рухало бажання допомогти і отримати певну професійну славу. Ці якості можна називати об’єктивною стороною образу адвоката.

Однак є й суб’єктивна сторона. Автор розповідає нам про попереднє життя Євгенія Рафаловича, про те, що колись у нього була кохана, яка, втім, віддала перевагу іншому чоловіку. І саме для того, щоб забути про неї і про своє розчарування, Рафалович відправився в це маленьке село, де планував займатися адвокатською діяльністю на благо і на користь простих людей. Втім, уникнути всього цього в повній мірі не вдалося, адже його колишня кохана та її чоловік жили саме в цьому селі.

У кожному суспільстві завжди зустрічаються люди, які щиро готові допомагати іншим без бажання отримати за це винагороду. Думаю, саме такою людиною був адвокат Євген Рафалович. І нехай Іван Франко обриває свою розповідь, а ми не дізнаємося, чим закінчилася ця історія, можна припустити, що вона закінчиться вдало, адже успіх завжди приходить, якщо прикладати зусиль.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Розкриття і розуміння образу Рафаловича у повісті “Перехресні стежки”