Твір на тему: “Чи кохав Жульєн Сорель Луїзу де Реналь по-справжньому?” за романом Стендаля “Червоне і чорне”
“Я любив правду… А де вона? Усюди одне лицемірство або щонайменше шарлатанство, навіть у самих доброчесних, навіть у самих великих!”
Стендаль
Підзаголовок роману “Червоне і чорне” Стендаля – “Хроніка XIX століття”. Насправді роман можна вважати хронікою лихоліття, яким стала для Франції епоха Реставрації. Честолюбні юнаки з небагатих сімей з тугою згадували про часи революції, коли станові та майнові обмеження не були перепоною на шляху до слави.
Одним з таких молодих людей, що запізнилися народитися, був герой
Завдяки своїм успіхам у латині Жюльєн стає гувернером в будинку мера міста пана де Реналя. Він відчуває себе в стані ворогів, болісно реагуючи
Через анонімних листів Сорель змушений був покинути будинок мера і вступити до духовної семінарії. І тут, попри звичку лицемірити, він допустив відразу декілька промахів. Жюльєн не знав, що розум і знання треба приховувати, щоб не викликати ненависті грубих і неосвічених товаришів по навчанню і підозри наставників.
Завдяки зв’язкам абата Пірар Жюльєн стає секретарем маркіза де Ла-Моля, а незабаром – і його правою рукою. Він досить швидко освоюється у вищому світі, протиставляючи чванству і легковажності вельмож і їх нащадків гордовите презирство простолюдина, що добився всього працею і вірить у свою щасливу зірку. Його розум, манера триматися, таємна прихильність революційним ідеалам пробудили цікавість пересиченої, нудьгуючої дочки маркіза Матильди. Їх любов була схожа на поєдинок і нічим не нагадувала яскраве і світле почуття Сореля до пані де Реналь. Матильда, яка зневажає усіх оточуючих, вирішується вийти заміж за Жюльєна. Перед ним відкрилася блискуча кар’єра. І якби не помста єзуїтів, що продиктували пані де Реналь викривальне лист, він досяг би всього, про що мріяв.
Бажаючи помститися, він стріляє в пані де Реналь і виявляється засудженим до смерті. І тут все наносне: лицемірство, жага слави, жорстокість, злітають з його душі, немов лушпиння. Він нарешті стає самим собою. До нього повертається колишня любов. І Жюльєн відмовляється просити про помилування. Чому? Може, тому, що його уявлення про честь і безчестя не дозволяли просити милості у тих, кого він зневажав. В останньому слові на суді Сорель вперше відверто говорить про свою занапащене життя і звинувачує вище суспільство, яке бажає покарати в його особі “цю породу людей низького походження”, що насмілилися “затесатися” в вище суспільство.
Так закінчує життя розумна і гідна людина, яка вирішила зробити кар’єру, не гребуючи будь-якими засобами. Але Сорель гине саме тому, що, проголошуючи повну безпринципність на словах, виявляється на ділі чесніше і вище тих, з ким зіштовхує його доля. І тому я впевнений, що Сорель насправді кохав пані де Реналь і його рокові постріли поставили останню крапку в сподіваннях цього амбіційного молодого чоловіка.