Твір для молодших класів “Чарівний дзвіночок”

Якось під час прогулянки в лісі бабуся зірвала невідоме мені зелене рослинка. Спочатку я подумала, що воно має лікувальні властивості, але бабуся з посмішкою відповіла, що це барвінок і з ним пов’язано чимало народних звичаїв. Так я дізналася, що ця рослина зберігає зелений колір навіть під снігом, а живучість і витривалість барвінку, краса його кольору оспівані в багатьох народних піснях. В українському фольклорі він символізує молодість, любов і шлюб. За народними звичаями хлопці рвали барвінок навесні і віддавали коханій дівчині. Якщо

дівчина брала квітка, то це означало, що вона згодна йти заміж. Наречена йшла шукати собі квіти “у ліску на жовтому пісочку”. А знайшовши, вінок з нього приміряла на милого і співала:

Зелений барвінок, Стелися низенько, А ти, милий, чорнобривий, Присувайте – близенько!

Вінком, сплетеним з барвінку, прикрашали на весіллі голову молодої. У народі кажуть, що ця рослина цвіте на щастя, а в’яне до горя. Тому жодне весілля не обходилася без цього “символу життя”. Ось такий цікавий розповідь почула я від своєї бабусі, і мені стало радісно, що я познайомилася з таким чарівним рослиною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір для молодших класів “Чарівний дзвіночок”