Чарівний світ гончарства (допис у газету у публіцистичному стилі)

Кажуть, не святі горшки ліплять. Можливо, що й так. Проте не проста ця справа – виліпити навіть звичайнісінький глечик. Для цього потрібні роки сидіння із гончарним кругом, щоб його відцентрова сила не розривала зігріту долонними глину, зводячи нанівець старання, змішані з краплями поту. Проте терпіння з гончарним кругом замало – потрібен ще й талант. Власне, талановитих гончарів у місті Валки на Харківщині завжди вистачало. І Кажуть, у Валках глина особлива, яку відшукали гончари. І справді, кілька років тому, коли київські хіміки зробили

всі необхідні її дослідження, з’ясувалося, що глина для гончарних виробів найкраща в Україні.

Вироби гончара з Валок Федора Івановича Гнідого потребують особливої уваги. Чому так? Зроблені ним кухлі, глечики, інше начиння – це справжній витвір мистецтва. Його роботи цінують навіть за кордоном, охоче купують туристи у Канаді. А ось земляк Федора Івановича, Дмитро Іванович Наріжний, виготовляє казкових персонажів, фігурки наших пращурів. Отой його чумак, що їде на гарбі, і спряжений волами, ніби справжнісінький. Там кожна деталь воза передана з любов’ю, достовірно. А сам їздовий у солом’яному капелюсі

ніби взяв та й прийшов з минулих століть до сучасних Валок.

Гончарство – виготовлення з опаленої гончарної глини різноманітних виробів, зокрема посуду, кахлів, іграшок тощо. Це досить стародавнє ремесло.

У Валках від століття до століття передається від батька до сина, від одного роду до іншого уміння, талант працювати за гончарним кругом. А якщо ви зайдете до хати тітки Мотрі Ковальської, ви на порозі застигнете у захваті. Її кімнати нагадують зали музею гончарного мистецтва. Тітка Мотря бережно охороняє зразки гончарних виробів своїх земляків від сивої давнини до наших днів. Зараз гончарство у Валках набирає нової сили, ніби дістало друге дихання, відкрито гончарний цех. Поряд із дорослими майстрами можна побачити а що оволодівають гончарним мистецтвом. Вони із захопленням ліплять казку Івана-дурня, Бабу Ягу, гоголівських персонажів і, зрозуміло, оволодівають мисте – цтвом виготовлення хатнього начиння, різного посуду тощо.

Валківські майстри з гордістю кажуть, що сам Президент України вміс працювати на гончарному крузі. Свідком того є фотографія в гончарному цеху Валок, де зображено Президента, який працює на гончарному крузі. Самі Валки, правда, Президент ще не навідав, але тутешні гончари сподіваються, що їхні дивовижні роботи з глини обов’язково побачить Президент.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Чарівний світ гончарства (допис у газету у публіцистичному стилі)