Трагедія однієї селянської родини як частка трагедії всієї української нації (за романом У. Самчука “Марія”)

І. Історія написання твору У. Самчука. (Роман-хроніка У. Самчука “Марія” відтворює найскладніші етапи історії перших десятиріч XX століття – революція 1905 року, імперіалістична війна 1914 року, революція 1917 року, громадянська війна, голодомор 1932-1933 років. Автор показав, як ці історичні події вплинули на життя жінки з ім’ям Божої Матері, як трагічно змінили це життя.)
ІІ. Глибокий сум У. Самчука за долю України.
1. Символіка роману. (Образ Марії – символ багатостраждальної матері-України. Марія уособлює страждання всіх матерів України,

які жили в той час.)
2. Життя однієї родини та її трагедія за часів тоталітарної радянської системи. (Життя Марії ніколи не було легким: з 6 років – сирота, у 9 років – наймитування, потім – заміжжя з нелюбом, смерть дітей, кохання до Корпія і доля їхніх дітей: Демка, Лавріна, Максима і Надійки.)
3. Трагедія колективізації українського села. (Насильницька колективізація, коли забирали все: молотарки, худобу, коней, землю, хліб, коли заганяли всіх до колгоспів, коли знищували врожаї – це трагедія для селянина.)
4. Доля членів родини Марії. (Корній – працьовитий бідний селянин; дочка Надія одружується
із колишнім матросом Архипом, теж із бідної родини; Демко – загинув на фронтах імперіалістичної війни; Лавріна репресовано, а Максим вірно служить новій владі. Загинули всі діти, Корній вбиває Максима, який відступився від роду, і сам іде вмирати в поле із старим собакою. Нарешті, вмирає і сама Марія. Весь рід Марії загинув. Такий трагічний кінець – наслідок глибокого болю письменника за майбутнє України.)
ІІІ. У. Самчук – український Гомер XX століття. (Виходець із селянської родини, Улас Самчук за життя став класиком художньої розповіді про українське село, з його історією і майбутнім. Тетралогія “Волинь”, роман-хроніка “Марія”, трилогія “Ост”, роман “Кулак” – це правдиві картини з життя українського селянства. За титанічний шлях письменника в українській літературі його називають “українським Гомером XX століття”.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Трагедія однієї селянської родини як частка трагедії всієї української нації (за романом У. Самчука “Марія”)