Що таке хлестаковщина?
Твір По комедії М. В. Гоголя “Ревізор”. Поява комедії “Ревізор” в 1836 році викликало в суспільстві підняте хвилююче почуття. Весна цього року подарувала глядачам зустріч із теперішнім шедевром. Більше 160 років пройшло з тих пор, однак комедія “Ревізор” не втратила актуальності й свого звучання й сьогодні. Не потрібно далеко ходити за прикладами. Згадаємо негативних героїв популярних “міліцейських” серіалів – чим не герої Гоголя, що тільки зробилися більше холоднокровними й жорстокими? Сам Гоголь відзначав, що Хлестаков
Поводження
Микола Васильович Гоголь добре знав життя дрібного петербурзького чиновництва, що дозволило йому дати в образі Хлестакова перебільшений і збірний тип поверхово утвореного фанфарона. Хлестаков із задоволенням уживає заради краси складу підхоплені від когось і погано зрозумілі французькі слівця, штампи тодішньої художньої літератури. У той же час у мовленні Хлестакова зустрічаються й вульгарні вираження. Гоголь зробив репліки Хлестакова уривчастими: цей персонаж духовно злиденний і зовсім нездатний на чому-небудь зупинити свою увагу. Сучасник Гоголя Аполлон Григор’єв дав характеристику цього персонажа: “Хлестаков, як мильна булька, надувається під впливом сприятливих обставин, росте у власних очах і очах чиновників, стає всі смелее й смелее у хвастощах…”
Вплив комедії “Ревізор” на російське суспільство було величезним. Прізвище Хлестаков став уживатися як ім’я загальне. А хлестаковщиною стали називати будь-яке невтримне фразерство, неправда, безсоромні хвастощі в сполученні із крайньою несерйозністю. Гоголеві вдалося проникнути в саму глибину російського національного характеру, вивудивши відтіля образ лжеревизора – Хлестакова. На думку автора безсмертної комедії, усякий росіянин людина хоч на хвилину робиться Хлестаковым, незалежно від свого соціального стану, віку, утворення й так далі. На мій погляд, подолання хлестаковщини в собі самому можна вважати одним з основних шляхів самовдосконалення кожного з нас.