Прапор

Прапор – це не тільки кусок тканини. Дуже часто прапор – це втілення людських надій та ідеалів. За ним стоїть історія країни, яку він представляє, минуле й сьогодення всього народу й дуже часто – його майбутнє.

Свої кольори національний прапор України запозичив у безхмарного блакитного неба й золотих полів пшениці. Тризуб, цей старовинний символ сили та волелюбства, є основою державного герба України. Ці національні атрибути уособлюють вікову боротьбу нашої багатостраждальної землі за волю, суверенітет і незалежність.

Одним

з найдавніших прапорів у світі є британський прапор. Його хрести символізують святих захисників стародавньої Англії, Шотландії й Ірландії. Деякі історики говорять, що британський прапор отримав свою назву Юніон Джек від Джеймса І, при якому в XV11 столітті об’єднались Шотландія та Англія.

Американський прапор називається “Зірки і смуги”. Червоні та білі горизонтальні смуги представляють тринадцять первинних штатів, які заявили, що вони більше не будуть колоніями Великобританії. Білі на синьому фоні зірки прапора представляють кількість штатів, які входять до складу Сполучених Штатів. Зараз їх п’ятдесят.

Канадський прапор складається з трьох вертикальних смут: двох червоних – справа й зліва та білої – між ними. В центрі білої смуги міститься кленовий лист.

Прапори Нової Зеландії й Австралії дуже схожі. На фоні британського прапора в лівому верхньому кутку австралійці розташували білі зірки Південного Хреста на блакитному полі. А на новозеландському прапорі – червоні зірки на блакитному полі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Прапор