Твір за картиною Самокиша «Бій Максима Кривоноса з Ієремією Вишневеньким»

Полотно «Бій Максима Кривоноса з Ієремією Вишневеньким» належить до батального жанру. Коли ми дивимося на що картину, перше, що впадає в око, – це дві постаті – Максим Кривоніс і Ярема Вишневенький.

Максим Кривоніс нападає на польський табір, шаблею прокладає собі шлях до шатра Вишневенького. Ось її вже занесено над головою ката українського народу – і тільки випадковість рятує цього зрадника від смерті.

Саме цей момент дуже майстерно зобразив митець. Він досконало передає душевний стан своїх героїв. Кривоніс готовий мстити

кров’ю за кров. Шабля його занесена, в кожному русі козака відчувається рішучість і ненависть.

Бажаючи зосередити увагу глядача на головному образі картини, автор показує його в червоному козацькому вбранні і цим виділяє на загальному тлі картини.

Ярема Вишневецький, хоч і зображений на передньому плані цього полотна, проте він позаду Кривоноса. Одягнений у сріблясті шати, з непокритою головою, князь Ярема наче зливається з іншими учасниками цих подій. Погляд у Вишневецького переляканий, він здійняв руку із щитом, щоб захистити себе.

На другому плані картини зображено запеклий бій. Автор змальовує зосереджені у

своїй люті обличчя запорожців, які списами і шаблями б’ють ненависних ляхів. Рожево-сіре небо, затягнуте хмарами, дає змогу художнику краще передати тривожний настрій картини.

Митець дуже виразно і правдиво передав на полотні один з епізодів з історії національно-визвольної війни.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Майбутнє нори ляльковий дім.
Твір за картиною Самокиша «Бій Максима Кривоноса з Ієремією Вишневеньким»