Образ Наташі Ростової у романі “Війна і Мир”

Твір “Війна і мир” Льва Миколайовича Толстого відоме у всьому світі. Роман-епопея багатий різноманіттям образів, створених письменником. У цьому грандіозному творі перед читачем постають п’ятсот п’ятьдесят-дев’ять дійових осіб. Деякі герої практично непомітні у романі, а деякі зображені яскраво, повно, їх письменник піддав найдокладнішому психологічного аналізу, детально розповівши про їх життя, зобразивши особливості їхніх характерів, вчинків. Найголовнішими персонажами роману, про які, напевно, чули навіть ті люди. які жодного

разу в житті не читали цей твір, є Андрій Болконський, Наташа Ростова і П’єр Безухов. З усіх жіночих образів, що зустрічаються в “Війні і мирі”, найулюбленішим персонажем письменника є Наташа Ростова. Ця героїня імпонує не тільки письменникові, а й багатьом читачам, яким симпатизують чарівність героїні, її молодість, енергія, риси характеру.

На сторінках роману Наташа вперше з’являється у день своїх іменин, будучи ще зовсім юною тринадцятирічної дівчинкою. Вона поводиться так, як і личить поводитися дитині, що є центром уваги. Наприклад, коли обід підходив до своєї середини, Наташа безпардонно запитує

в матері: “А яке тістечко буде?”. Наташа впевнена в тому, що всі витівки в цей день їй будуть прощені. Перший бал, на якому опинилася Наташа, показав всю пишноту цієї дівчини. Вона безпосередня, проста, а її вчинки як ніби продиктовані душею героїні. У дівчини немає ніякого хвилювання щодо того, як ставляться до неї оточуючі люди, що вони про неї думають. Дивним чином Наташа розташовує до себе людей, навіть раніше їй незнайомих. Наташа Ростова як би вселяє в людей впевненість, сіє в їхніх серцях любов до життя, а люди, спілкуючись з нею, стають кращим і добрішим. І багато епізодів роману “Війна і мир” доводять нам це. Одним із прикладів є епізод з Миколою Ростовим, коли він після програшу в карти, повертається додому не в найкращому настрої, а почувши як Наташа співає, її чудовий голос, Микола забуває про всі свої проблеми: “… раптом весь світ для нього зосередився в очікуванні наступної ноти, наступної фрази… “. Микола, слухаючи спів Наташі навіть переосмислює все, що сталося з ним:

“Все це: і нещастя, і гроші, і Долохов, і злість, і честь – все дурниця, а ось вона – справжнє…”.

Письменник наділив свою улюблену героїню романтизмом, простотою, одухотвореністю і завдяки цим своїм якостям Наташа Ростова симпатична багатьом читачам. Краса Наташі Ростової внутрішня, у неї прекрасна душа, яка вміє співчувати іншим людям. Наташа Ростова не така красива зовні, як, наприклад, Елен, але завдяки своєму прекрасному внутрішнього світу, Наташа приносить оточуючим щастя, радість, допомагає їм. Улюблена героїня Льва Миколайовича Толстого вміє захоплюватися навколишнім світом, його красою. З якою душевністю і непідробним захопленням вона говорить Соні про красу зоряного неба: “Адже такою собі чарівної ночі ніколи не бувало!”. Наташа Ростова вплинула і на Андрія Болконського, Який у певний період свого життя був байдужий до навколишнього світу. Андрій “… любив зустрічати в світі те, що не мала на собі загального світського відбитка. Такою була Наташа “. М коли Наташа була поруч з Андрієм. Коли він чув її розповіді, то ставав невимушеним, ставав добрішим і також як вона, умів помічати прекрасне навколо. Андрій Болконський говорить про Наташі: “… Ростова дуже мила. Щось у ній є свіже, особливе, не петербурзьке, що відрізняє її “. Андрій полюбив Наташу і завдяки своєму почуттю побачив світ, який “сповнений якихось невідомих для нього радощів”. І Наташа відповідає Андрію взаємністю, оскільки як і будь-яка жінка, вона хоче любити і бути коханою. Наташа Ростова є відкритою і влюблива натура. Цим можна пояснити її захоплення Анатолем. Під час довгої відсутності Андрій Болконського, Наташа відчула з Курагіним повернення до життя, але незабаром розуміє, усвідомлює свою помилку.

У підсумку, Наташа, знаходить своє сімейне щастя, вийшовши заміж за П’єра Безухова і повністю присвячує себе сім’ї. На думку Льва Миколайовича Толстого, саме родина є самим головним призначенням жінки. Саме в сім’ї жінка здатна найбільш повно розкрити себе.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Образ Наташі Ростової у романі “Війна і Мир”