Моральність

Ми дуже часто використовуємо в розмові поміж собою слово моральність, хоча навіть не завжди розуміємо, що означає це поняття. Переважно ми під ним розуміємо певні норми етики, якими повинні керуватися люди при спілкуванні, і в відносинах із іншими людьми. Але чомусь для кожного норми моральності бувають різними. Для одних це правильне виховання і поведінка. Для інших, це почуття такту і чесність. Але всі погоджуються в одному, що всі ці норми закладаються в кожній людині іще змалку. І найбільшу роль у правильному вихованні відіграють батьки

і оточення. Саме тому, діти які виросли без батьківської опіки і любові, живуть за дещо іншими принципами, аніж ті люди, які виросли купаючись у материнській любові і турботі. В одних і тих же життєвих ситуаціях, ці люди робитимуть різні висновки.

В сучасному світі дорослі досить часто нарікають, що діти ростуть невихованими, що вони не вміють себе вести. Але, засуджуючи інших, вони не зважають на свої власні вчинки і на поведінку своїх нащадків. Лише навчившись аналізувати ситуацію, яка складається у власному оточенні, ми зможемо зрозуміти, помилковими є вчинки інших людей, чи ні. Зрозуміло, що моральність представляє

тільки розуміння людини, як поступати правильно, і які наші вчинки вважатимуться неправильними. Наприклад, нещодавно була така ситуація: в автобусі двоє молодих людей звільнили місце для старшої жінки. Вона посадила біля себе свого внука, і автобус поїхав далі. На наступній зупинці, в автобус ввійшла ще одна жінка похилого віку. От мені було дуже боляче дивитися, що бабуся, якій молоді люди поступилися місцем, не підняла свого внука, щоб він поступився місцем старшій людині, а навпаки почала обговорювати, наскільки незадовільною є поведінка нашої молоді, яка навіть людям похилого віку місцем в автобусі не поступається. То де ж тут моральність? Якою людиною виросте внук цієї жінки, чи буде у нього правильне розуміння моральності?

А от у дітей, які були позбавлені батьківської опіки, поняття моральності буде ще інакшим. Вони завжди шкодуватимуть таких самих як вони, і їх мучитиме почуття образи на несправедливий світ. Тому вони і розуміють все інакше. Вірність і турбота завжди стоятимуть для них на першому місці, і вони не пройдуть мимо людини, у якої щось трапилося.

Серед тих якостей людини, які відносяться до моральності, можна назвати доброту, чесність, доброзичливість, милосердя, сміливість, скромність, та багато інших. Далеко не кожен із нас володіє всіма цими якостями, але більшість можна охарактеризувати поняттям “моральні”. Тому, критерії визначення рівня моральності для кожної людини є різними. Отож, виховуйте в собі всі ці якості, і не засуджуйте інших, яким це виховання вдається гірше. Просто почніть змінювати світ із себе. Коли кожен із нас почне задумуватися над своїми вчинками, світ стане набагато кращим, і тоді поняття моральності матиме більш чіткі принципи.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Моральність