Майстер і Маргарита характеристика образа Левия Матвія

Левий Матвій – персонаж оповідання Воланда, сну Івана й роману Майстри. Героєві біля сорока років. Збирач податей, він під впливом бесіди з Иешуа стає його учнем і супутником, веде хроніку його життя й записує його висловлення, істотно спотворюючи їхній зміст. Образ персонажа асоціюється з євангелістом; при цьому Л. представлений як людина обмежений і фанатичний.

Обвинувачуючи себе в тім, що не зміг уберегти Иешуа від арешту, Л. сподівається врятувати його від мучень на хресті, ударивши ножем по дорозі до місця страти, однак план не вдається.

Л. спостерігає за стратою видали, а коли солдати йдуть, знімає із хрестів тіла трьох страчених і намагається віднести тіло Иешуа. Його виявляють співробітники таємної служби прокуратора, і Л. є присутнім при похоронах страчених Після цього його доставляють до Пілата, якому Л. заявляє про намір убити Іуду, у здивуванні дізнаючись, що той уже вбито за наказом прокуратора. Л. відкидає речення Пілата стати його бібліотекарем, відмовляється й від грошей і просить лише шматочок чистого пергаменту В “московській” фабулі роману Л. є до Воланду від імені Иешуа просити за Майстра й Маргариту.

При цьому співрозмовники ставляться друг до друга неприязно – видно, що це не перша їхня зустріч; Воланд зауважує: “Ми говоримо з тобою на різних мовах, як завжди”. Воланд називає Л. “рабом”, а той себе – “учнем” Иешуа.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Майстер і Маргарита характеристика образа Левия Матвія