Михайло Булгаков Майстер і Маргарита”

1. Яке місто Михайло Булгаков у багатьох своїх творах визнавав улюбленим, вартим найвищих почуттів? Відповідь: Київ.
2. Чому твір М. Булгакова “Майстер і Маргарита” називають “романом у романі” ? Відповідь: У творі є два романи – роман майстра про Понтія Пілата та роман про самого майстра.
3. Назвіть образи роману “Майстер і Маргарита”, що входять до так званого почту Воланда. Відповідь: Азазелло, Коров’єв, Бегемот, Гелла.

4. Як Єшуа Ґа-Ноцрі звертається до кожної людини? У чому він переконаний? Відповідь: “Добрий

чоловіче”, “Злих людей немає на світі”.
5. Чому Берліоза не задовольнила створена Іваном Бездомним Відповідь: на замовлення редакції велика антирелегійна поема, хоча образ Христа у ній був змальований “найчорніши-ми фарбами”?Відповідь: Таким чином поема переконувала в існуванні Ісуса.
6. Що відповідає Єшуа Ґа-Ноцрі Понтію Пілату на звинувачення у тому, що він, Єшуа, підбурював народ зруйнувати храм? Відповідь: Впаде храм старої віри і утворить новий Храм Істини.
7. Про що попросила Маргарита Воланда наприкінці балу? Відповідь: Щоб Фріді не подавали хусточку, тобто прощення для Фріди.
8. Кому з
героїв роману належать такі слова: “Та ось яка річ непокоїть: якщо Бога нема, то постає питання, хто ж править життям людським та всім загалом розпорядком на землі”? Відповідь: Воландові.
9. Хто протиставлений в єршалаїмському романі образу Єшуа Ґа-Ноцрі? Відповідь: Понтій Пілат.

10. Що відчувала Маргарита Миколаївна, руйнуючи геть усе в квартирі Латунського? Кому з героїв роману належать слова: “Той, хто любить, повинен поділяти долю того, кого він любить”? Відповідь: Жагучу насолоду. Воландові.
11. Якими позитивними рисами наділяє М. Булгаков у романі “Майстер і Маргарита” образ Воланда? Відповідь: Великодушністю, щирістю, справедливістю, непідкупністю і т. д.
12. Яку фразу, що стала крилатою, говорить Воланд, рятуючи, “воскресаючи” роман майстра про Понтія Пілата? Відповідь: “‘Рукописи не горять”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Михайло Булгаков Майстер і Маргарита”