Королева Марго характеристика образу

Королева Марго – королева Маргарита Наваррская, найкрасивіша і найосвіченіша жінка Франції, видана заміж за Генріха Наваррского і що уклала з ним союз проти підступів французької королівської сім’ї, яка прагне згубити Генріха, знаючи, що йому в майбутньому передбачений трон. Обдарована неабияким розумом, М. успішно справляється з нелегким завданням. Проте в результаті інтриг гине її полюблений граф де Ла Міль, і М.

Від’їжджає в Наварру, де “тільки серед красивих гір вона відчула, що найтяжчі страждання терзають її не з колишньою

силою”. Наділяючи М. істинно королівським благородством і поняттям про честь, Дюма протиставляє її усьому французькому двору, де володарює дволикість, інтриганство і підлість. Будуючи оповідання за законом різкого контрасту і домагаючись прямого зіткнення непримиренних позицій, він підкреслює душевну велич М.

Що кидається на допомогу Генріху, коли Карл ІX готовий в припадку люті застрелити його аркебузи, і що твердо відмовляється сприяти підступним задумам своєї матері Катерини Медичи. Низькість одних персонажів відтіняє бездоганність інших. Ця схема ускладнена, проте, тим, що М. – королева на всьому

протязі роману не співпадає з М. – закоханою жінкою, яка готова на будь-які жертви, щоб врятувати графа де Ла Благаючи. Внутрішнє роздвоєння, подоланне М.

Виключно за рахунок титанічної вольової зібраності, досягає кульмінації при описі поведінки М. в день смерті свого коханого. Вона не сміє видати своє почуття, виконує непосильний обов’язок бути присутнім на балу і посміхатися і підкоряється велінню боргу, що вимагає пожертвувати коханим “заради честі французького королівського будинку”. Під пером Дюма подібне самообуздание з’являється як акт героїзму, на який здатні лише достовірно великі душі.

Героїня стає уособленням морального ідеалу, як його розуміли “несамовиті” романтики.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Королева Марго характеристика образу