Божественна комедія характеристика образу графа Уголино делла Герардеска

Уголино делла Герардеска, граф – один з найтрагічніших персонажів “Божественної комедії”, що перебуває в дев’ятому крузі Пекла серед зрадників. Він з’являється перед Данте таким, що вмерзнув в крижане болото і люто гризе потилицю своєму ворогові, архієпископові Руджери дельи Убальдини, що став причиною його жахливої загибелі. Розповідь У. про свою долю належить до числа найбільш страшних історій, почутих Данте від мешканців Пекла. У. був правителем Пізи. Архієпископ Руджери, скориставшись внутрішніми інтригами, підняв проти

нього народний заколот, обманом заманив його разом з його чотирма синами(насправді з двома синами і двома онуками) у вежу і наглухо забив її, прирікаючи їх на голодну смерть.

У., що напередодні бачив уві сні зацькованого вовка з вовченятами, усвідомлює очікуючу його долю і в горі кусає собі пальці. Його діти, вважаючи цей жест ознакою голоду, пропонують батьку насититися їх м’ясом. Тоді У. замовкає і в каменінні спостерігає, як гинуть від голоду один за іншим усі його діти. Але незабаром відчай збожеволілого батька перемагається голодом і(згідно інтерпретації більшості коментаторів) він з’їдає їх мертві тіла.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Божественна комедія характеристика образу графа Уголино делла Герардеска