Біографія Івана Щирського

Як часто ми говоримо про письменників, музикантів, художників, належним чином оцінюючи їхній внесок у розвиток української культури. Найчастіше лунають одні й ті ж прізвища всесвітньо відомих митців. А скільки ж талановитих постатей залишаються поза нашою увагою!

Іван Щирський – фундатор гравірування на міді. Що ми знаємо про цього майстра? Жив та працював у XVII ст. Створив «Тріумфальне знамено», «Орел виховує орлят», «Поливання квітів» тощо. Але більшість робіт майстра не збереглися. Біографічні дані про народження митця невідомі. Чернігівщину

вважають його батьківщиною. Освіту здобув у Києво-Могилянському колегіумі.

Особливий інтерес виявляв до архітектури, іконопису, володів кількома іноземними мовами. Ось такі скупі дані маємо про майстра. Першими самостійними роботами Щирського були ілюстрації до творів відомого письменника, громадського діяча Лазаря Барановича.

У той час, коли графіка стала одним із провідних жанрів в українському образотворчому мистецтві, художник захоплюється створенням взірців на дерев’яних дошках, металевих платівках. На жаль, роботи «поглинув» невмолимий час.

Наприкінці життя Іван Щирський приймає постриг під ім’ям Інокентія. Помер у 1714 році.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Мина мазайло вчора і сьогодні.
Біографія Івана Щирського