Твір на тему: “Уроки Достоєвського у ХХІ столітті”

Питання про те, чи змінюється актуальність творчості певних письменників з ходом часу, завжди цікавила велика кількість людей. Особливо важливо це розуміти, якщо мова йде про великих письменників і про їхню творчість, зокрема, про творчість одного з найвидатніших російських письменників, Федора Михайловича Достоєвського. Якими уроками повниться його творчість? Наскільки вони справді актуальні для сучасних людей?

Насамперед, варто визначити і зрозуміти, яка з ідей Достоєвського є основною, і який, отже, урок він хотів дати своїм читачам

перш за все. Я прочитав досить велику кількість творів цього автора, а тому можу підвести певні підсумки, виділивши найбільш важливу ідею. Незважаючи на те, що письменник зачіпав безліч важливих тем людського буття, найголовнішу та важливу ідею виділити все-таки можна. Як мені здається, ця ідея – це взаємовідносини між людиною і Богом.

Творчість Достоєвського повниться різноманітними образами, і образи практично всіх людей з його творчості постають бунтівними, чимось незадоволеними, зі своїми болями й печалями. Всі ці люди намагаються відповісти на питання, чи все дозволено в житті чи є якісь обмежувальні

чинники. Отже, багато хто приходить до висновку, що якщо Бог є, то є й обмеження. А якщо Бога немає, то і обмежень не існує, тобто, людям все дозволено. З іншого боку, людина не може жити фактично без внутрішніх обмежувачів, без Бога в серці, бо без нього вона поступово починає втрачати свій людський вигляд, перетворюючись лише в людиноподібну істоту, але не більше. Письменник вважав, що інших обмежень, крім віри в Бога, у людини не буває. І нехай я з такою філософською тезою не зовсім згоден, думається, що саме це і є найбільш актуальним в 21 столітті уроком Достоєвського.

В даний час, в наші дні, точно так само, як і завжди раніше, питання того, що людині дозволено, а що ні, є дуже актуальним. І головним обмеженням все одно має залишатися Бог. Чи може скоїти усвідомлений злочин людина, яка свято вірить у Бога? Чи може вона настільки сильно згрішити? Я думаю, ні. Навпаки, людина, що втратила Бога, не має його у своєму серці, напевно не подумає, а вчинить гріх.

Аналіз актуальності уроків різних письменників завжди цікавий. Та ж сама історія і з актуальністю творів Достоєвського. Саме головна ідея їх криється в питанні, чи все дозволено людині. Точно таке ж питання можна поставити і сьогодні. Чи все дозволено сучасній людині? Що ще, крім віри в Бога, може перешкодити вчиненню злочину і гріха? Для отримання відповіді на ці запитання читайте Достоєвського.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Уроки Достоєвського у ХХІ столітті”