Твір на тему: “Сучасна жінка та мати”

Останніми десятиліттями різко змінилася позиція жінки в суспільстві. Раніше жінка-дружина, жінка-мати – була виключно берегинею домашнього затишку та тепла. Сотні років тому українські жінки народжували дітей, працювали на панщині, робити хатню роботу та навіть не замислювалися про те, що можна займатися чимось, окрім сім’ї: чоловіка та дітей. Нерідко вони страждали від такого стилю життя, але іншого в них просто не було, щось відмінне було диким. Пройшли століття. І роль жінки в суспільстві дещо міняється. ХІХ та ХХ століття стали переломними

в процесі становлення жінки в сучасному розумінні. Саме в цей час зароджуються з’являються перші проблиски фемінізму. Тема емансипації стає все більш актуальною. Оповідання “Людина” Ольги Коцюбинської – літературне тому підтвердження.

Однак роль жінки в сучасному суспільстві є все одно іншою, ніж навіть кілька років тому. Зараз ми навіть не задумуємось над питанням поділу роботи на “жіночу” та “чоловічу”, в громадському транспорті вже майже ніхто не поступиться жінці місцем, в тім це мабуть інша тема для роздумів. Я маю на увазі, що рівність чоловіків та жінок на сучасному етапі розвитку

настільки виразна, що чоловіки вже не комплексують, коли панянки платять за обід в ресторані чи кафе, коли після роботи чи зустрічі жінка підвозить свого знайомого чи друга додому на своїй ж машині.

Сучасна мати – це взагалі окрема тема. Вона і вправна няня, і домохазяйка, і шеф-повар, і любляча дружина, і старанний працівник з плаваючим графіком. Стосовно останнього, то тема заробітку в декреті взагалі надзвичайно актуальна. Зараз кожна друга молода мама в’яже, шиє, вишиває, працює в інтернеті, щось перепродує чи виготовляє ексклюзивні речі. І все це заради того, аби дорівнятися до чоловіка і ні в якому разі не бути від нього залежною.

Одним словом, треба нам зупинитися на даному етапі. Жінка має бути жінкою. А захищати та забезпечувати її – це таки завдання сильної половини людства.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Сучасна жінка та мати”