Твір на тему: “Роль книжки в еру комп’ютерних технологій”

“Книги – морська глибина,

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить”.

Книжки. Товсті та тонкі, з малюнками і без них, тільки-но видані, які ще пахнуть типографською краскою, і пожовклі від часу. Не дарма цей винахід людства усе своє життя оспівував великий Гессе та багато інших письменників, поетів і діячів мистецтва.

Ще зовсім недавно безсмертя і святість книжки не підлягали ніяким сумнівам. Навіть коли почали стрімко втілюватися у життя комп’ютерні технології, книжка залишалася

найзручнішим, найнадійнішим і найкомпактнішим засобом збереження будь-якої інформації.

Однак протягом останнього часу постали досить важливі запитання – а чи не стала книжка застарілою в добу глобальної комп’ютеризації, чи зберегла вона силу для протистояння комп’ютерним технологіям, і, нарешті, чи не слід назавжди відмовитися від виготовлення друкованої продукції і перейти на створення електронних книжок? Адже з погляду сучасної людини, яка народилася і живе у час розповсюдження надзвичайної електронної техніки, книжка – це лише певна сукупність відомостей і знань, яка може існувати у будь-якому

іншому вигляді. При цьому неважливо, яку вона містить інформацію – навчальну, довідкову чи художню.

Звісно, не можна не брати на увагу естетичну цінність справжньої книги, бо вона є цінною, перш за все, як об’єкт культури. Але за визначенням деяких скептиків значимість книжки порівняно з надзвичайними можливостями комп’ютерних технологій суттєво зменшилася, та й термін її придатності все ж таки обмежений.

Ще одна проблема – це проблема вільного місця для зберігання книжок. Зараз мало хто може собі дозволити мати у своїй домівці усі ті книжки, які б він хотів мати. Врешті-решт може статися так, що книжки виживуть свого господаря з квартири.

Не менша проблема – екологія. Бо якщо замислитися над тим, скільки знадобилося дерев для виготовлення паперу для друку лише одного роману, то виникають великі сумніви у користі звичайних книжок у масштабі нашої планети. Чи не є злочином знищення зелених легенів нашої планети?

Не меншою проблемою є і проблема пошуку потрібного видання. За останніми статистичними даними сучасна людина в основному читає спеціальну літературу і їй дуже важко шукати таку інформацію в товстих томах. До того ж, звичайна книжка не завжди спроможна фізично представити те чи інше явище у взаємозв’язку з іншими явищами, а ось комп’ютер все це може зробити швидко і легко. Та й інформація у наш стрімкий час поновлюється настільки швидко, що немає ніякого сенсу настільки ж часто передруковувати спеціальну літературу.

Довгий час для людства книга була основним і майже єдиним джерелом інформації, згодом до неї долучилися друковані періодичні видання, а лише потім телеграф, радіо, телебачення і Інтернет. Сьогодні основною проблемою для читача стала проблема вибору – віддати перевагу книзі чи перейти на використання комп’ютерної техніки. Крім того, сучасне суспільство, на превеликий жаль, потерпає від зниження культурного рівню і справжньою літературою цікавиться все менше і менше людей. Але на мій погляд, яким би скоротечним і швидким не був прогрес, книжка ніколи не втратить своєї важливості. Справжні цінителі книги ніколи від неї не відмовляться, ніколи не розміняють приваблюючий запах друкованих сторінок на бездушну електроніку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Твір на тему: “Роль книжки в еру комп’ютерних технологій”