Твір на тему: “Риси характеру балади “Вільшаний король” Йоганна Вольфганга Гете”

Всі ми є дітьми природи. Особливо добре знають і відчувають природу, її життя і таємниці люди з творчим характером. Доказом цього можуть служити багато творів різних письменників і поетів, зокрема твори Йоганна Вольфганга Гете. Він один з тих поетів, який умів бачити і розуміти природу, а для цього розуміння потрібно було мати чисту і світлу душу. Таку душу мають діти та люди, яким вдалося зберегти чистоту душі і в дорослому віці. Адже саме діти сприймають світ з усіма його ттаємницями і потойбічними страхами, саме діти можуть бачити те, що не

може побачити доросла людина.

Одним з творів, у якому розкривається чистота душі Гете, є “Вільшаний король” – страшна поетична казка, яку автор побудував на страху, відчуттях і видіннях дитини. Сюжет цієї балади досить незвичайний. Лісовому царю дуже сподобався хлопчик, якому він пропонує різноманітні спокуси. Адже він володіє усим прекрасним. Вільшаному королю належать сиві верби, золотий одяг, перлинні намиста, узбережжя з барвистими яскравими квітами і багато чого іншого.

Балада Гете “Вільшаний король” побудована на розмові трьох дійових осіб – самого Вільшаного короля, батька хлопця та

його сина.

Батько хлопця – впевнена, сильна людина з реалістичними поглядами на життя. Його син безоглядно вірить своєму батькові і сподівається на його захист. А ось Вільшаний король – це таємнича сила, яку хлопчик бачить “в темній короні з густою бородою”, а для батька виглядає туманом. Хлопчик чує “шепіт вільшаного короля”, а батько – лише те, “як вітер, прокинувшись, колихнув листи”. Хлопчик бачить, як “лісовий цар скликав дочок”, а батько – “як верби сиві стоять осторонь”.

Дитина навіть уявити собі не може, що його батько нічого не чує і нічого не бачить, тому він постійно просить підтвердження свого бачення, постійно просить, щоб той дав йому правильні і зрозумілі поради. Для хлопця все, що відбувається навколо нього – це справжнє життя. А ось для батька все що бачить і чого боїться його син – це вигадка. Вільшаний король для сина – тривожна, відчутна, видима і лякаюча істота.

Вільшаний король у баладі – це не дитяча вигадка, це сила, якій не може протистояти людина. Врешті решт він забирає хлопчика з собою, а батько нічого не може з цим вдіяти, як би швидко він не гнав свого коня. Страшне дитяче марення, страшниий дитячий сон переворився в реальність. Важко сказати точно, але, можливо, хлопчик помер від надзвичайної сили любові або від страху перед вибором.

Таке ж саме бачення світу, як бачення хлопчика із балади “Вільшаний король”, Гете проніс через усе своє життя. Воно у нього було рельним і ірреальним, красивим та чарівним, лякаючим та ваблячим. Від його творів віє великою силою, вони зачаровують і захоплюють дух.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Риси характеру балади “Вільшаний король” Йоганна Вольфганга Гете”