Твір на тему: “Мобільний телефон – розкіш чи необхідність?”
Не проходить і дня, не існує такого б місця, де б ми не могли почути знайомі тональності мелодії, джерелом якої є дивовижний електронний пристрій, який отримав добре відому усім нашим сучасникам назву – мобільний телефон, сьогодні здатний поміститися у невеличкому кармані. Ще зовсім недавно звучання імітованих уривків симфоній чи популярних шлягерів привертало до себе загальну увагу, а зараз вже важко когось здивувати навіть квадрафонічною мелодією, яка лунає з динаміків смартфонів. Ще декілька років тому власник мобільного телефону відчував
Втім і сьогодні, коли у кожного є по два, а то й більше мобільних телефони, можна теж відрізнитися з натовпу, придбавши модний, надзвичайно дорогий телефон, вартість якого інколи дорівнює вартості самого сучасного персонального комп’ютеру. Але вартий цих грошей телефон, який із-за своєї ціни перетворюється із речі повсякденної необхідності у справжню розкіш?
Якщо подивитися на це з одного боку, то й сьогодні мобільний
А ось недорогі телефони користуються великим попитом у людей практичних, яким у даний час потрібна лише основна функція телефону, яким перш за все треба дзвонити та приймати дзвінки від інших. Їх не турбує колір, та й маса чи розмір не мають суттєвого значення. Золотою серединою є телефони, ціна яких знаходиться в межах середньої вартості. До них належать мобільні пристрої, що поєднують у собі покращений дизайн, багатофункціональність і можливість вільного виходу в Інтернет. Сьогодні вони користуються у наших співвітчизників найбільшим попитом.
Існує неформальна кваліфікація мобільних пристроїв на іміджеві і бізнесові. Найголовніша характеристика іміджевих моделей це виробник, колір та дизайн, а ось бізнесові відрізняються великою кількістю функцій, потужністю батареї та розміром пам’яті. Зараз мобільний телефон має майже кожний наш співвітчизник, але найбільше ними користуються бізнесмени та молодь. Але якщо молодь користується мобільним зв’язком для спілкування, то для представників ділового світу це ще ознака престижу. Якщо замислитися, то нагальної потреби у користуванні мобільним телефоном немає, але ми настільки звикли до зручності того, що можемо зв’язатися з необхідною нам людиною в будь-який час і в будь-якому місці. І телефон чудово реалізує цю потребу та виправдовує витрати, пов’язані з його експлуатацією. Хоча іноді люди починають скаржитись, що мобільний телефон позбавив їх справжньої свободи. Але які можуть бути проблеми? Якщо можеш, відключай телефон на 2-3 дні, відпочивай і знову включай та відновлюй зв’язки.
Якщо подивитися на проблему з іншого боку, то добре відомо, що людина дуже швидко звикає до зручностей, до яких належать і мобільні телефони. Тим паче, що пропозиції виробників телефонів і операторів мобільного зв’язку повністю становляться все більш приваблюючими і виправдовуються попитом користувачів. Адже купивши телефон чи смартфон вперше, навряд чи ви захочете розлучитися з ним. В цій ситуації спрацьовує реакція ланцюга. Придбавши недорогий телефон, через рік вам захочеться змінити його на більш вдосконалений і декілька дорожчий. Далі ви не зупинитесь ні перед чим, щоб заробити і все ж таки купити бажану модель. Хоча, як свідчить статистика, у нашій країні існує достатньо високий відсоток людей, які спроможні відразу купувати дорогі моделі і не розмінюватися на дешеві.
А загалом, ту чи іншу систему спілкування людина вибирає самостійно, виходячи з фінансових можливостей, з особистих уподобань, з того, наскільки широким є коло її спілкування. Та незмінним залишається той факт, що попит на телефони зростає з кожним роком, разом з тим зростає і якість пропонованого товару. Це свідчить про те, що мобільний телефон – річ потрібна, зручна, надійна та все ж таки і престижна, тому мобільний телефон скоріш необхідність, ніж розкіш.