Твір на тему : “Література 19 століття в сприйнятті сучасної людини”

“Час – рухомий образ нерухомої вічності” – так кілька століть тому сказав знаменитий французький поет Жан Батист Руссо. Адже саме час вчить нас всім премудростям життя і заліковує наші душевні рани. Але є у нього і негативна сторона: будучи вчителем мудреців, воно вбиває своїх учнів і володіє при цьому такою неймовірною силою, яка знищує гори, а рівнини перетворює на високі масиви. Єдине, з чим не може впоратися час – це книги, безцінна спадщина древньої, середньовічної та сучасної культури, які зберігають у собі мудрість тисячоліть

і історію багатьох поколінь наших предків.

Книги писалися з моменту винаходу людством писемності. Зникали в небуття їх автори, епоху змінювала епоха, мінялися літературні напрями і стилі, але зміст найвідоміших і найвидатніших творів залишався незмінним. І в XIX, в XXI столітті люди міркували і міркують про ті ж самі речі і вічні цінності, які таять в собі весь сенс людського існування, сенс життя.

Незважаючи на схожість проблем літератури XIX століття і творів сучасних письменників, сприймати творчість минулих століть нашим сучасникам досить складно. Сентименталізм, властивий літературі того часу, в якому

красива безмовна природа гармонійно розцвітає разом з ідеалізованими героями творів, класицизм, що підкреслює ідеальне поєднання змісту і форми – все це сучасній людині здається далеким міражем, вигадкою талановитого автора, справжньою казкою, але ніяк не відображенням реального життя того часу.

Однак літературу XIX століття не слід судити тільки з боку нерозуміння цих творів нашими сучасниками. Для прикладу можна взяти чудову повість видатного російського письменника М. М. Карамзіна “Бідна Ліза”. Ця повість є ніжною розповіддю про гарячу любов, фіналом якої є смерть головної героїні твору. Вона зачіпає душі навіть тих, хто живе в наш час, і порядком огрубів в умовах сучасного суспільства. Читаючи цю повість, ми змушені міркувати не тільки про бідну селянку. Ми замислюємося про тих, хто попрощався зі своїм життям, не витримавши зради коханих людей. І при цьому ми розуміємо, що подібних випадків можна знайти безліч, і така трагедія могла статися в будь-який час і в будь-яких умовах. З цього можна зробити висновок, що література XIX століття актуальна і сьогодні, адже змінюється епоха, але практично не змінюються людські відносини і головні життєві цінності.

Потрясає література того часу і благородством думок, і справжніми вчинками, і цілим букетом емоцій, які вражають читачів і сьогодні. Ці літературні шедеври ніколи не будуть забуті, адже їх повчальні історії, їх сюжет, тема та ідея допомагають читачам не одного покоління і допомагатимуть надалі.

Я думаю, що сучасним письменникам і поетам ніколи не досягти того рівня професіоналізму й таланту, яким володіли видатні літературні діячі середньовіччя, творці безсмертних творів світової літератури. Вважаю, що сприймати це потрібно як даність і при цьому слід вірити своєму часу. Адже тільки нам самим вирішувати, який твір продовжить подорож по століттям, а який буде дуже скоро забутий.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему : “Література 19 століття в сприйнятті сучасної людини”