Твір на тему: “Двомовність в Україні. Моє ставлення”

Однією з найбільш актуальних і обговорюваних тем сучасності в Україні є двомовність. Варто відзначити, що дана тема постійно, з різною періодичністю стає важливою для наших сучасників і отримує певне поширення в суспільстві. Така актуальність даної проблеми сама по собі змушує багатьох людей замислитися над нею, щоб сформувати своє ставлення до проблеми мови в Україні. Навряд чи можна сказати, що вирішити цю проблему і сформувати цю проблему просто, для цього необхідний попередній і досить ретельний аналіз.

Я готовий провести будь-який

аналіз для того, щоб виробити особисте ставлення до мовної проблеми на території України. Але для цього необхідно врахувати ряд різних факторів. По-перше, варто сказати, що сучасне українське законодавство прописує певні умови щодо мови. По-перше, державною мовою України є українська мова, це записано в Конституції країни. У той же час в цьому ж документі зазначено, що мови національних меншин, в тому числі і російська мову, теж можуть розвиватися різними шляхами і використовуватися повною мірою. Тобто, одними цим положеннями російській мові надано особливий статус.

Аналіз сучасного суспільства дозволяє зробити

висновок, що люди діляться на тих, кого влаштовує нинішня ситуація з мовою, і тих, кого ця ситуація зовсім не влаштовує. При цьому не можна сказати, що люди, які розмовляють російською, відчувають якісь утиски або обмеження власних прав. Всі, хто хоче говорити російською, роблять це. У той же час варто зауважити, що діловодство, судочинство і деякі аналогічні сфери життя українців повинні вестися виключно українською мовою. Це викликає незручність з боку жителів деяких регіонів України, тому що безліч людей там просо не володіє українською мовою. І це не тільки проблема даних окремих людей, це проблема держави, яку потрібно якось вирішувати.

Незважаючи на те, що більшість людей в Україні задоволені нинішнім станом речей з мовами, я все-таки вважаю, що уряд України або парламент країни цілком могли б зробити російську мову другою державною в країні. Це було б фактичним визнанням факту, адже в нашій країні дійсно російська мова є надзвичайно поширеною і використовується нітрохи не менше, ніж українська мова. Присвоєння статусу державної стало б звичайним фактом. Крім того, це допомогло б зняти напругу, яка сьогодні існує у відносинах з Російською Федерацією. Втім, рішення про те, чи буде України двомовною країною краще всього виносити на загальнонаціональний референдум, де народом в цілому буде прийнято остаточне рішення.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Двомовність в Україні. Моє ставлення”