Характеристика Гуллівера з повісті Дж. Свіфта “Мандри Лемюеля Гуллівера”

Головний герой цієї повісті – Гуллівер. Він народився в сім’ї небагатого вельможі, що мав маєток у Нотгінгемпширі. На чотирнадцятому році його віддали до коледжу в Кембріджі. Але у батька не стало коштів тримати його там довше, ніж три роки.

Потім Гуллівер провчився чотири роки у видатного лондонського хірурга містера Бетса і став лікарем. Гроші, які надсилав йому батько, він витрачав на книги з мореплавства та пов’язаних із ним галузей математики, бо мріяв стати мандрівником. Згодом Лемюель два роки і сім місяців вивчав природознавство

у Лейденському університеті в Голландії.

За рекомендацією містера Бетса, Гуллівер найнявся лікарем на корабель “Ластівка” і проплавав на ньому три з половиною роки, побувавши у країнах Східного Середземномор’я.

Після плавання, за порадою друзів, він одружився з Мері Берген – дочкою власника панчішної крамниці Ермунда Бертона. Щоб поліпшити матеріальне становище сім’ї, Гуллівер вирушає у плавання на кораблі “Антилопа” в Ост-Індію. Тоді йому було приблизно 30-33 роки.

На мою думку, Гуллівер мав приємну зовнішність. Він середній на зріст, зі стрункою постаттю, каштановим волоссям, гострими

рисами обличчя.

З твору видно, що Гуллівер мав позитивні риси характеру. Автор відзначає його людяність: “… (Гуллівер) рішуче відмовився бути знаряддям закріпачення вільного та відважного народу…”, підкреслює сміливість: “Поки я порався з цим, вороги пускали тисячі стріл, і багато з них впивалися мені в руки та обличчя, завдаючи пекучого болю й заважаючи мені працювати…”

Допитливість Гуллівера простежується упродовж усього твору: “.-а буваючи на березі, приглядався до побуту і звичаїв людей і водночас вивчав чужоземні мови…” Цьому герою притаманні такі риси як витривалість (“Перше речення, яке я вивчив, було прохання повернути мені волю. …імператор відповідав, що це справа часу, що розв’язати її він може тільки у згоді з радою…”) і великодушність (“…Полковник наказав схопити шістьох заводіяк… і віддати зв’язаних мені до рук…. я перерізав ножем нитки, якими він був зв’язаний і обережно спустив його на землю…”).

Розум та винахідливість багато разів допомагали Гулліверу під час цієї мандрівки: “…за три тижні я зробив великі успіхи у вивченні їхньої мови…”; “…умисно не підходив до берега, щоб мене не помітили з якогось ворожого корабля…”; “…Я сплів канат удвоє, щоб зробити його міцнішим і з тією ж метою поскручував залізні бруси втроє…”

Гуллівер з добротою та повагою ставився до інших. Він чемно поводився, коли був у полоні заслужив цим прихильність імператора Ліліпутії і симпатію більшості його підданих, хоч і міг би звільнитися та знищити цю державу і її маленьких людей.

Крім того, він погодився на всі умови звільнення, незважаючи на те, що деякі з них були не такі, як йому здавалося, почесні. Гуллівер запобіг нападу на Ліліпутію ворожої держави Блефуску.

Автор повісті зауважує, що Гуллівер мав добре виховання. І це підтверджується його мовою, розумною та культурною.

Частина вельмож та міністрів Ліліпутії прихильно ставилася до Гуллівера, і коли обговорювався акт обвинувачення, вони не виступали проти Гуллівера. Тим часом Флімнап та Бол голам, вороги Гуллівера, що прагнули його знищиш, у спілці з деякими чиновниками обвинуватили його у державній зраді.

Дж. Свіфт показав Гуллівера як гідну людину. Порівнюючи його з ліліпутами, автор висміював претензії на світове панування англійських монархів, їхніх міністрів та царедворців, несправедливість суспільного життя у всій Європі.


Твір мій життєвий вибір.
Характеристика Гуллівера з повісті Дж. Свіфта “Мандри Лемюеля Гуллівера”