Твір на тему: “Чи варто торгувати честю i гідністю заради високого титулу?” за твором Мольєра “Міщанин-шляхтич”

Що таке честь та гідність і яке значення вона має у житті людини? Чи варто жертвувати ними заради своїх корисливих цілей? Честь – це й є гідністю людини, яка викликає загальну пошану і повагу. До того ж, це почуття власної гордості. Людина без честі навряд чи зможе досягти успіхів у житті, адже до такої людини оточуючи будуть відноситися с підозрою і недовірою. А торгувати гідністю і честю заради положення в суспільстві і високого титулу – це вже зовсім безглуздя. Я вважаю, що бавить якщо людина досягне високого положення, але не буде гідною

та чесною, кожним своїм чином вона буде лише знижувати свій статус і зменшувати повагу до себе.

Розглянути проблему честі та гідності я хочу на прикладі головного героя комедії Мольєра “Міщінин-шляхтич” пана Журдена. В цій комедії ми бачимо, що людина без честі буди виглядати для оточуючих жалюгідно і його ніхто не поважатиме. Досить згадати посвячення пана Журдена у неіснуючий сан, настільки той прагнув бути вищим за інших, що втратив власну гідність і власне “обличчя”. Адже його ніхто не сприймав так, як він того хотів. Своєю поведінкою і своїм вчинком пан Журден зробив посміховисько сам із себе.

Заради

своїх корисливих цілей такі люди, як пан Журден, обов’язково стануть використовувати інших людей. Причому і в цьому випадку вони не отримають поваги. Наприклад, графу Доранту було добре відомо про те, що пан Журден мав багато грошей і доволі часто позичав у нього “кругленькі суми” і не збирався їх ніколи віддавати, адже він нехтував такими людьми, як Журден. І граф Дорант, і графиня Дорімена зневажали Журдена так, як тільки дворяни могли зневажати буржуазію. Останній же вважав цих людей своїми друзями і навіть трошки побоювався їх, з повагою дивлячись на них знизу вгору.

Пан Журден ніколи не перечив графу Доранту, адже він сподівався бути якнайближче до такого бажаного і в той же час такого далекого аристократичного прошарку суспільства. Але Журденом нехтують не тільки представники вищого світу, обманюють його і вчителя, яким він платить гроші лише за те, щоб почути від них гарні слова. До всього цього пан Журден настільки втрачає голову, що намагається видати свою дочку за першого ліпшого дворянина. При цьому він навіть не підозрює, наскільки непривабливо і жалюгідно він виглядить в очах оточуючих. Журден нікого не хоче слухати, і вперто, як осел, відстоює власну точку зору, причому робить це завжди, навіть коли він зовсім неправий.

Отже, повністю осліплений показовою привабливістю вищого світу пан Журден повністю втрачає свою гідність і честь. Безглузде прагнення головного героя комедії Мольєра “Міщінин-шляхтич” позбавляє його здатності тверезо розмірковувати і робить справжнім посміховиськом. На прикладі цього персонажу автор висміює відсутність у людини честі, гідності і самоприниження. З висновками Мольєра я повністю згодний, адже тільки щирість і здоровий глузд здатні перемогти у будь-які часи у будь-якому суспільстві.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чи варто торгувати честю i гідністю заради високого титулу?” за твором Мольєра “Міщанин-шляхтич”