Проблема батьків та дітей у творі І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”

Проблема батьків та дітей належить до вічних проблем людства. Щоправда, трактувалася за різних часів вона по-різному. І це зрозуміло: нові люди, нові со­ціальні умови життя – то й різні проблеми. 1. Нечуй-Левицький у своїй повісті “Кайдашева сім’я” порушує проблему батьків на зламному етапі нашої історії – кріпацтва і феодалізму.

Щойно скасували кріпацтво, всі отримали волю, і не завжди, на мою думку, вміли і знали, як жити по-новому. Та й нового й волі хотілось у всьому

Сім’я Кайдашів з однойменної повісті І. Нечуя-Левицького

– це типова се­лянська родина, яка намагалася жити за нових умов, умов пореформеного села початку другої половини XІX століття. Письменник створив реалістичні образи двох поколінь Кайдашів, наділивши їх типовими рисами характеру дрібних влас­ників. Старі Кайдаші – люди працьовиті, але часів панщини, коли змушені були у всьому коритися панові та батькам. Своїх дітей вони теж виховали працьовити­ми, але ті вже не хочуть коритися батьківській владі – і в цьому одна з проблем батьків і дітей Кайдашів.

Хочуть діти бути й самостійними від батьків, які, на мою думку, через свій світогляд не зуміли дати дітям

незалежно жити і працювати в родині. Взагалі ці побутові непорозуміння і зараз є в кожній родині, і потрібно до них ставитися з розумінням. А Омелько Кайдаш і його дружина Маруся весь вік робили те, що своїм синам і невісткам наказуівали, що й призвело до ненависті в родині. І це друга важлива проблема між дітьми і батьками.

Я вважаю, що ані старим, ані молодим не вистачило мудрості, культури по­ведінки, щоб жити за законом взаємоповаги. Бо в сварливій родині виростуть і сварливі діти. У родині, в якій батьки дітей не поважають, діти теж підростуть і чинитимуть гак само. Мабуть, тому і живуть серед нас, на жаль, деякі “кайдашеві звички”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Проблема батьків та дітей у творі І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”