Підтвердьте або спростуйте думку, що час не має влади над коханням

Я підтримую думку, що кохання непідвладне ча­су. Це почуття, яке ушляхетнює людину, робить її доброю, лагідною, життєрадісною. Мабуть, на світі немає людини, яка була б байдужою до цієї теми. Як на мене, то саме кохання є рушієм життя, бо всі бе­зумства й усі благородні пориви людина звершує в пориві кохання.

Напевно, немає письменників, які не оспівували б кохання. Згадую безсмертного Тараса Шевченка, його балади “Тополя”, “Катерина”, прекрасні, хоч і трагічні, почуття Івана й Марічки, Соломії й Остапа із творів Михайла Коцюбинського

(“Тіні забутих предків”, “Дорогою ціною”), і велику любов Марусі Чурай, що “чолом сягала неба” (Ліна Костенко, “Ма­руся Чурай”), і світле кохання Лукаша і Мавки (Леся Українка, “Лісова пісня”), Франкове “Зів’яле листя”; “О, панно Інно”, “Коли в твої очі дивлюся” П. Тичи­ни; “На білу гречку впали роси” М. Рильського; “Так ніхто не кохав”, “Білі акації будуть цвісти” В. Сосюри; “Є в коханні і будні, і свята” В. Си-моненка; “Маруся Чурай”, “Світлий сонет” Ліни Ко­стенко – усі ці твори й чимало інших так чи інакше сповнені великим почуттям – безумовно
реальним, іноді світлим, іноді болючим, колись взаємним, а ко­лись і нерозділеним.

А чи здатне наше покоління на високе почуття? Багато хто сумнівається, що сьогодні таке почуття іс­нує, бо довкола себе бачить брутальність і корисли­вість. Високе почуття стало немодним.

Проте я впевнена, що кожна моя ровесниця мріє саме про таке почуття, бо ж кожен хоче уваги, тепла, ніжності. Я вірю, що воно існує, бо непідвладне часу, просто не кожен може усвідомити значимість велич­ного в житті. А цим величним неодмінно є кохання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Підтвердьте або спростуйте думку, що час не має влади над коханням