Неповторний світ юності

ТвІр За повістю В. Дрозда “Ирій”. В. Дрозд – багатогранний прозаїк сьогодення. Він, на думку літературних критиків, “постійно змінний, увесь у пошуках нових злободенних тем і проблем”. Його завжди хвилює думка читачів про написані ним твори. А написав він багато: це і збірки оповідань, повісті, романи. У центрі уваги письменника – людина і світ, зміни у життя та їх вплив на формування світогляду молоді та інші проблеми. Головний герой повісті “Ирій” – Михайло Решето. Юнак мешкає в селі Пакуль разом зі своєю матір’ю, але

мріє про той час, коли поїде до міста вчитися у старших класах. І поки поїхав, вислухавши “напучування” матері – не займайся дурницями (хлопець писав вірші), добре вчись. За своєю вдачею Михайло – добрий хлопець, мрійник. Він переконаний, що, покинувши рідне село, його любистки, бузки, ніколи вже не повернеться сюди, бо в місті – зовсім інше життя, повне пригод, а Пакуль – то вчорашній день. Ирій – казкова країна, де “не буває зими, де карасі ходять на берег і мирно бесідують із щуками, а вовчиці вигодовують ягнят”.

Країна його майбутнього. Хлопець продовжує навчання у міській школі. Тут він справді

побачив нове життя: дядько Денис займається комерцією, “бо в його серці живе мрія про автомобіль”, відвідує валку, вступає в суперечку з жуком; зрозумів, що людина майбутнього мусить жити новими ідеями, для реалізації яких необхідні знання. Разом зі своїми товаришами сільський хлопець за три місяці позбуває негативних рис, і тепер його життя плинуло відповідно до трьох правил: казати правду, керуватися у своїх вчинках розумом, бути готовим до самопожертви заради свого друга. Знаковою була зустріч Михайла з Кузьмою Перебендьою, дякуючи якому відкрив те, про що ніколи не думав: родина Ре-шетів має козацьке коріння. У місті Михайло зустрів своє перше кохання. Та в житті немає нічого постійного. Усе змінюється, набирає нових форм. Під впливом обставин, оточення відбуваються зміни й у світогляді. Михайло почав відчувати, що він розіп’ятий між містом і селом: коли мешкав у селі, думав про місто, а в місті думає про село. “Пакуль, – говорить автор, – це його Ирій, доти, до кінця днів своїх повертатимешся, а повернувшись – знову рватимешся у широкі світи”. І це характерно для юності, для сучасного покоління. Така філософія життя!

Людиною Керують моральні цінності, яких вона набуває у процесі діяльності. Вони не підлягають адміністративному поділу. Вони акумулюються там, де душа працює. А душа може працювати і в сільській хаті під солом’яним дахом, і у висотному будинку. Це залежить від кожного з не. Від людської особистості, від духовної наповненості її. Переконаний, що основу духовності “закладають” батьки, хоча не відкидаю генетику.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Неповторний світ юності