Над прірвою в житі характеристика образу Колфилда Холдена

Колфилд Холден – шістнадцятирічний юнак з покоління тінейджерів 50-х рр. Хоча сам він і не любить розповідати про своїх батьків і “всякій дэвидкопперфилдской муті”, але існує передусім у своїх сімейних зв’язках. Його батько – людина з ірландським прізвищем – до шлюбу був католиком. Його батьки різної віри, але, мабуть, вважають цей факт несуттєвим. X. не властива релігійність, хоча він вірить у безмежну доброту Христа, який, на його думку, не міг послати Іуду в пекло, і терпіти не може апостолів. X.

– друга дитина в сім’ї,

в якій четверо дітей. Старший брат X. – Д. В., – що писав прекрасні оповідання, працює в Голлівуді і, на думку X., витрачає свій талант даремно. Під час війни він чотири роки як проклятий стирчав в армії, возив генерала в штабній машині і ненавидів армійську службу більше, ніж війну. Молодшим братам – X. і Алли – він сказав, що, якби йому довелося стріляти, він не знав би, в кого пустити кулю. Другий брат X., рудоволосий Алли, був молодший X. на два роки і, як вважав X., раз в п’ятдесят розумніше його.

Алли любив вірші до такої міри, що обписав рядками із Эмили Диккенсон, яка жила у струмка, свою бейсбольну рукавицю; він

був дуже славний, любив реготати. У сприйнятті X. Алли був справжній чаклун, тому що X. часто відчував, коли Алли дивився на нього. Алли помер від білокрів’ї, і тоді X., якому було тринадцять років, розбив голою рукою усі вікна в гаражі, потрапив в лікарню, і потім рука у нього увесь час боліла і він не міг її міцно стиснути. Молодшою в сім’ї була десятирічна Фиби, до якій X. був зворушливо прив’язаний. X.

Дуже трохи до фальші і найвище в стосунках цінує щирість. Він терпіти не може кіно, тому що воно зіпсувало старшого брата, який, поки жив удома, був справжнім письменником. X. навіть відмовляється зніматися в короткометражці, коли його запрошують на зйомки як першокласного гравця в гольф. У кіно його коробить неприродність поведінки акторів. Він розуміє, що саме від кінобойовиків йдуть його фантазії про методи розправи з кривдниками.

У нього є своє уявлення про те, яким має бути Гамлет – “диваком, трішки цокнутим”, – і йому не подобається в цій ролі Лоренс Оливье, який більше схожий на якогось генерала. Більше X. подобається епізод, в якому Полоній дає поради Лаэрту, а Офелія при цьому безупинно балується: то кинджал вийме з піхов, то його піддражнює, а Лаэрт робить вигляд, що слухає настирні ради. Із-за нетерпимості до фальші X.

Не може ужитися ні в одній з шкіл, навчаючись вже в четвертій по рахунку(як було і з самим письменником), але і з неї виявляється виключеним, оскільки не приймає багато чого і в учителях, і в учнях, і в існуючих в школі порядках.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Над прірвою в житі характеристика образу Колфилда Холдена