Роб Рой характеристика образу Джарви Нікола

Джарви Нікол – шотландський купець і фінансист, що має контору на Соляному ринку в Глазго і пов’язаний діловими стосунками з торговою фірмою батька оповідача, Френка Осбальдистона; олдермен, т. е. старший радник Міської ради Глазго, доводиться далеким родичем Роб Рию, іменує його кузеном. Починав кар’єру в ткацькій майстерні, хазяїном якої згодом став, але потім продав її, вирішивши займатися виключно комерцією і торгівлею.

Патріот Шотландії і відмінний знавець історії свого краю, він в той же час прибічник унії королівств(по якій Шотландія втратила свій трон і парламент) і неухильного виконання британських законів, які сприймає як інструмент встановлення і збереження справедливості.

Стверджує, що не любить англійців, хоча охоче вступає з ними у партнерські відносини, – зрозуміло, взаємовигідні і на основі повної рівності, – і навіть допомагає у біді, благодіючи від глибини серця : “Мені подобається, коли людина приходить на допомогу своїм друзям в скрутну хвилину, – я і сам так поступаю”.


Тема та ідея вірша гімн красі.
Роб Рой характеристика образу Джарви Нікола