Доки будемо жити в громадськім порядку – доти ніяка ворожа сила не переможе нас (за повістю І. Франка “Захар Беркут”)

Ці слова сказав головний герой повісті Івана Франка “Захар Беркут”. Він давно переконався, що людина сама, без громади, слабка і безпорадна. Нічого людина сама не вдіє. Тому ці слова звучать заповітом нащадком.

В образі Захара втілені мудрість, мрії і прагнення цілого народу. Думаю, цією повістю І. Франко хотів сказати, що загарбник, який би численний він не був, буде знищений. Автор закликає свій народ до єдності й утверджує думку: народ непереможний доти, доки він згуртований.

Повість стала популярною одразу, як тільки вийшла друком.

Режисер Київської кіностудії імені О. Довженка В. Івченко екранізував цей твір. Зі сцени івано-франківського театру не сходить п’єса “Захар Беркут” – за повістю І. Франка.

Пророчі слова Франка і Захара діють навіть сьогодні. Бо за новий суспільний лад треба боротися дружно, згуртовано, самовіддано, як тухольська громада боролася з монголами. Автор проголошує у творі ідею згуртованості: тухольці захищають не лише свої інтереси, а й думають про життя сусідів, їм на допомогу приходять воїни з інших громад, щоб разом боротися проти загарбників. Дружба має велике значення.

Ця повість учить любити свій народ, свою країну, яка зазнала стільки незгод у минулому, вірно їй служити, цінувати єдність і згуртованість.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Доки будемо жити в громадськім порядку – доти ніяка ворожа сила не переможе нас (за повістю І. Франка “Захар Беркут”)