Жіночі прикраси. Замітка в газету

Чи задумувалися ви, дівчатка, про походження такої прикраси, як намисто? Які прикраси носили жінки в давнину? Відомо, що намисто під назвою «бись» або «борь» зустрічалося в літературних пам’ятках ще в десятому столітті.

У княжій Україні-Русі були дуже поширені разки з намистинок прозорого скла, яке покривалося тонким шаром срібла чи золота, а потім знову заливалося скляною масою. За козацьких часів були поширені справжні корали, а в дочок козацької старшини та шляхти не бракувало й перлів.

Користувалося попитом й гранатове намисто,

що пізніше замінилося скляним, подібним до гранатової барви.

Цікаво, що в будні дівчата одягали небагато намиста. Бо розсипаний разок чи загублений, за народними віруваннями, накликає біду. У одній з українських народних пісень згадується: Попід гаєм зелененьким дівчина ходила, Сумна, невесела – коралі згубила. Коралики утонули, а хусточка плавле.

Ходить дівка попід воду, білі руки ломля. Але зовсім без намиста не можна було дівчатам ходити, бо воно оберігало від застуди. Пройшли з тих часів десятиліття, століття,, але намисто, змінюючи форму, колір, коштовний матеріал, й тепер служить оздобою для дівчат, жінок, бабусь.


Моя майбутня професія вчитель на англійській мові.
Жіночі прикраси. Замітка в газету