Як допомогти малоросам стати українцями і повернути їм рідну мову?

Нечасто, але все ж інколи я помічав, як українці цураються рідної мови, однієї з найбагатши’х слов’янських мов, з такою любов’ю плеканої нашим народом упродовж віків. Сусід приїздить із російських “зарібків” додому – і таке враження, наче він закінчував там факультет російської словесності… інший сусід, українець “зі сходу”, знаючи дві іноземні мови, за все своє життя так і не спромігся вивчити рідну, оскільки “зачем она мне?” А як соромно буває, коли приїжджаєш у нашу славну столицю і твої випадкові знайомі по купе,

ще кілька хвилин назад такі “щирі” патріоти, з якоюсь незрозумілою запопадливістю починають хизуватися знанням тієї ж російської мови.

“Дрібниці!” – скажете ви. Але ж саме з таких дрібниць витворюється дрімучо-тупе міщанство, збюрократіле, цинічне чиновництво, які вважають, що можна зробити кар’єру саме на занедбуванні своєї національної культури, на спонуканні людей до відступництва від рідного слова. Велика роль у тому, щоб малороси стали українцями, щоб повернулися обличчям до рідної мови, відводиться і відводитиметься інтелігенції, зокрема освітянам. Це вони своєю благородною невсипущою працею дбають про те, щоб діти нашого народу росли не безбатченками, не забудьками, не перекотиполем, щоб розквітло в них почуття гідності і щоб завжди вони знали, хто ми є і чиї ми діти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як допомогти малоросам стати українцями і повернути їм рідну мову?