Твір на тему: “Карпатські Ромео і Джульєтта, або вічна тайна кохання у повісті “Тіні забутих предків”

Відомий твір Михайла Коцюбинського розповідає про традиції, звичаї і норми життя гуцульських родин, про їхні стосунки. Прочитання цього твору дозволяє не тільки дізнатися про побут цієї народності, її таємничі і іноді лякаючи вірування і переконання, а й подивитися під новим кутом зору на особисті стосунки людей у??різних ситуаціях і провести аналогії з іншими відомими літературними персонажами, такими як, наприклад, Ромео і Джульєтта.

Головним героєм літературного твору Михайла Коцюбинського є молодий хлопець Іван, автор розповідає

про його життя з самого початку і до самого кінця. Хлопчик з самого раннього дитинства викликав у своїх батьків деякі думки про те, що він, бути може, пов’язаний з якимись надприродними силами, оскільки він мав дуже незвичайний погляд, пронизуючий у все. Вже пізніше у нього дійсно стали проявлятися деякі незвичайні якості, він довго гуляв по лісі, знайомився з незвичайними істотами. Так чи інакше, одного разу він познайомився з дівчиною на ім’я Марічка, яка належала до іншого гуцульському роду. Він почав з нею битися, оскільки його рід протистояв Марічкиному роду, але Марічка здивувала його своєю спокійною і смирністю і тому
вони стали друзями, а потім і закохалися один в одного. У їх любові і стосунках трапилася пауза, оскільки Іван повинен був піти на рік на роботу, але коли він повернувся, його потрясла жахлива звістка – Марічка загинула. Іван повірив у це остаточно лише тоді, коли зміг знайти мертве тіло коханої. Після цього він покинув рідні місця, надовго пішов, його близькі подумали, що він теж помер. Але через сім років він повернувся. Як виявилося, за цей час він одружився на іншій дівчині, яка, втім, до того часу вже вважала його дивним через його часті ходіння по лісу. Пізніше дружина Івана Палагна стає коханкою місцевого чародія Юру, а Івану привидівся голос Марічки, оступився і розбився на смерть. Палагна деякий час робила вигляд жалоби, але в душі була задоволена такою долею свого чоловіка, адже вона стала вільною жінкою завдяки його загибелі.

Незважаючи на трагічну розв’язку і загибель Івана, не можна сказати, що це викликає жалість. Після смерті своєї коханої Марічки Іван жодного дня не був щасливий. Він одружився, але тієї любові, яку він відчував до Марічки, більш відчувати він не зміг. Думається, що, як і у випадку з Ромео і Джульєттою, Іван і Марічка змогли возз’єднатися один з одним лише на тому світі. Автор ідеально комбінував цікаву драматичну історію з демонстрацією традицією гуцулів, що робить цей твір обов’язковим для прочитання.


Родинно побутові пісні твір.
Твір на тему: “Карпатські Ромео і Джульєтта, або вічна тайна кохання у повісті “Тіні забутих предків”