Трагедія Емми Боварі

Основною особливістю творчості Гюстава Флобера є глибокий психоаналіз героїв, дослідження їх внутрішнього світу. Його герої живуть в своєму особливому світі, але кожен з них наділений почуттям протиріччя. В кожній душі, яку Флобер передав з таким тонким відчуттям, відшукувалось щось особливе, те, чого не пояснити словами. Трагічні душевні суперечки, які дуже часто зустрічаються в творах письменника, почуття, які не піддаються поясненню – ось одна з найголовніших рис головної героїні твору “Пані Боварі”.

Емма Боварі – образ жінки,

яка постійно знаходиться в пошуку свого місця в житті, але через це заплутується в ньому ще більше. Оточення, в якому виросла Емма, вплинуло на неї в першу чергу, адже воно було штучно створене. Ізольована від справжнього життя героїня сама себе виховала на романтичних творах, які були далекі від дійсності. Життя, яке було змальоване в книгах, стало її життям. Вся подальша доля Емми складується так, ніби вона повторює буття своїх героїнь – шукає кохання, але залишається розчарованою в своїх почуттях, які не дали їй омріяного. Заводить коханця, але не розуміє різниці між поняттями кохати і обманюватись. Далі –
повне розчарування, поступово всі мрії жінки про ідеальне життя розбиваються. Постійна брехня собі і людям призводить героїню до морального падіння.

Але Флобер наділяє Емму і позитивними якостями – вона мріє, у неї є ідеали, до яких вона прагне, вона єдина із всіх героїв не може змиритися з провінційним життям, в якому просто задихається. Але всі її ідеали ще з самого початку низькі, бо Емма вихована на спотворених прикладах. Нерозуміння цього – ось справжня трагедія жінки, але не її вина. Це трагедія не лише Емми Боварі, але і всього суспільства, описаного Флобером – низьке, безвідповідальне, зі спотвореними поглядами, із стремлінням до збагачення, розкоші, але без внутрішнього стержня.

Сам Флобер, як розповідають літературознавці, писав цей роман з труднощами, адже весь час посилався на те, що він отримується дуже посереднім, буденним, але в результаті ми отримали справжній шедевр.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Трагедія Емми Боварі