Що приваблює читача в романах Діккенса

Минають роки і століття, відходять у небуття покоління людей, а великі мистецькі надбання залишаються, надовго переживають своїх творців, по-новому розмовляють з кожною новою епохою. Змальовані в них картини життя давно відійшли в минуле, але думки їхніх авторів завжди чарують і надихають нові покоління…

Уже в ранніх своїх творах Чарльз Діккенс зумів відтворити переживання маленької людини. Так, на сторінках роману «Олівер Твіст» розгортається історія життя знедоленого хлопчика, який залишився круглим сиротою після смерті матері.

Він пройшов тяжку школу кривд у робітному домі. За дивним збігом обставин Олівер отримує спадщину і стає забезпеченою людиною.

Хлопець ділиться своїм багатством з «братом» Монсом, котрий заподіяв йому свого часу чимало зла. Отже, доброчесність торжествує. Перемогти зло можна тільки за допомогою активної боротьби, знищуючи його паростки як у суспільстві, так і в самому собі.

Продовжуючи захищати принципи гуманізму й моральності, Діккенс пише низку творів під назвою «Різдвяні оповідання». В основі оповідань – ідея милосердя і взаємодопомоги. Персонажі – представники найрізноманітніших соціальних груп,

які під виливом обставин поліпшують як власний, гак і суспільний моральний стан.

Одним із кращих творів Ч. Діккенса вважається й роман «Домбі і син». Саме в цьому творі різдвяна ідея перемоги добра гармонійно поєднується з глибоким соціально-психологічним аналізом. Загальний тон роману позбавлений того оптимізму, який був притаманний раннім творам письменника.

У творі автор показав, як борються між собою любов і ненависть, добро і зло. Найбільшу симпатію викликає Флоя. Вона показала мені приклад християнскої любові, вміння терпіти. Флоя втілює в собі думки про всепереможну силу милосердя.

Захоплює в романах Ч. Діккенса те, що всі герої-діти страждають від несправедливості дорослих. Пізніше автор створює кращі умови для їхнього життя: Олівер знайшов рідню, Флоя повернула до життя батька. Саме діти є взірцем морального життя, достойного імені Людина.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Що приваблює читача в романах Діккенса