Поезія і життя Ганни Ахматової

“Інші люди ходять у світі, радіють, падають, забиваються друг об друга, але все це відбувається тут, у середині світового кола, а от Ахматова належить до тих, які дійшли якось до його краю – і що б їм повернутися і піти назад у світ? Але от, вони б’ються, болісно і безнадійно, у замкнутому кордоні, і кричать, і плачуть”, – писав про Ганну Ахматової її близький друг. Разюче чиста і відкрита поезія Ганни Андріївни Ахматової відразу бере у полон, змушує задуматися про місце людини у світі, її призначенні на землі. Поетеса з юності зрозуміла

свою велику місію і намагалася гідно виконати її. Власні страждання вона зуміла перелити в прекрасну лірику, що підняла автора на вершину поетичного Олімпу. На думку Лесі Українки, тільки пережиті страждання народжують щирого творця. А горя випало на долю Ганни Андріївни чимало. Вона жила у доленосний і важкий для Росії час, але не намагалася ухилитися від злої долі, не шукала для себе легкого шляху:

Мені голос був. Він кликав втішно, Він говорив: “Іди сюди, Залиш свій край глухий і грішний, Залиш Росію назавжди”. Але байдуже і спокійно. Руками я замкнула слух. Щоб цим мовленням невартим Не опоганився скорботний

дух.

Треба мати величезну мужність і тверду волю, щоб випити до кінця призначену гірку чашу долі. Ганна Андріївна прекрасно розуміла, що за талант треба буде багато чого віддати:

Муза пішла по дорозі, Осінньої, вузької, крутої, І були смагляві ноги Окроплені великою росою. Я довго її просила Зими із мною почекати, Але сказала: “Адже тут могила. Як ти можеш ще дихати?”

З гордо піднятою головою пройшла по життю Ахматова всупереч стражданням, залишивши прекрасні Вірші, що стали класикою, що відбили самі складні і суперечливі щиросердечні переживання і тяготи післяреволюційних і воєнних років. І на щастя, Ганна Андріївна дожила до визнання її всесвітньої популярності. Але і слава не змінила Ахматову, із цього важкого випробування вона вийшла із честю, залишаючись самою собою – великим і яскравим поетом Росії, патріотом своєї країни:

Дай мені гіркі роки недуги, Задихання, безсоння, жар, Візьми і дитину, і друга, І таємничий пісенний дар. Так молюся за твоєю літургією Після скількох томливих днів, Щоб хмара над темною Росією Стала хмарою в славі променів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Поезія і життя Ганни Ахматової